Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci bacak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları, Cıvıl Cıvıl’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu vasıtasıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün karı sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 kadro savaş etti.

Ordu Valiliği, Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç ayrımlı etapta kıyasıya yarıştı.

Bazı sürücülerin tahakküm anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait dahi gelişim makinesiyle düzlük dışına çekildi.

Vatandaşların sargı gösterdiği etkinliği, Kalaba Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Şehremini İbrahim Etem Büyükler de strateji etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çok adamakıllı geçtiğini ve seyircilerin birlikte sağlık aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini yüksek ayrımsız spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini yüksek olduğu için kendimizi arada sırada kontrol edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var ama gayet dörtköşe. Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın efdal olduğunu vurgulayarak, “Havaların da iyicene olması zımnında bir nice iklim ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların dahi seyircileri var. O nedenle gayet fena hâlde ve coşkulu güzeşte yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 diyar ve ilçeden iştirak var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a kadar sporcularımız var. Iyice ve coşkulu tıpkı konkur yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: