Karabük haberleri… Karabük’ten gücük güdük

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel’in himayelerinde İl Milli Yetişek Müdürlüğü yoluyla 2018-2019 yetişek tedrisat yılında hayata geçirilen ve müstevli döneminde vuzuh verilen “Gülümse Karabük” projesi Eflani Atatürk İlkokulu’nda başladı.

Ilbay Gürel ve eşi Şiddetli Aras Gürel ile İl Milli Yetişek Müdürü Nevzat Deniz Kazı, Eflani Atatürk İlkokulu 4. sınıfında okuyan 42 öğrenciyi, Vilayet girişinde karşılayarak Vilayet Toplantı Salonunda ağırladı.

Gezilerine Karabük Bala Trafik Eğitim Parkı ile başlayan öğrenciler, trafik polislerinden temel gidiş geliş kurallarını öğrendi.

Öğrenciler, akülü araçlar ve bisikletlerle trafik işaret ve ışıklarında hangi şekilde akım edileceklerini de uygulamalı adına öğrenme fırsatı buldu.

Son namına öğrenciler Safranbolu’nun tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

SELIM Fırka Karabük teşkilatından Kandemir’e ülfet

AK Öğür Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, İl Umumi Divan Başkanı Ahmet Sözen, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Solgun ve YANLIŞSIZ Tümen Safranbolu ilçe teşkilatı, SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Erkan Kandemir’i mülakat etti.

SELIM Fırka İl Başkanlığından yapılan bağlanmış açıklamada, ziyarette, YANLIŞSIZ Parti Karabük teşkilatının çalışmalarına ait konuşma yapılarak 2023 hedeflerine dair gerçekleştirdikleri çalışma ve projelerin üzerine konular ele alındığı bildirildi.

Heyet, Özçelik-İş Sendikası 15. Gösterişsiz Umumi Kurulunda baştan umumi komutan seçilen Yunus Değirmenci’ye ve idare kuruluna üstelik “güzel olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

Safranbolu’dahi kruvaziyer turizm hareketliliği

Rusya’nın Soçi kentinden akıntı eden “Astoria Grande” kruvaziyeri ile Amasra Limanı’na mevrut turistlerin ayrımsız bölümü, Safranbolu’yu gezdi.

İstanbul üzerinden Amasra Limanı’na gelen 662 sâri taşıyan “Astoria Grande” adlı gemideki yolcularından bazısı otobüslerle Safranbolu ilçesine geldi.

Tur programı kapsamında turistler han, ısıdam, han, çeşme, cami ve köprüleriyle kemiksiz albeni müzesini mümasil kenti gezerek rehberlerden hikmet aldı.

Share: