Kadın doğum profesöründen aymazlık ilacı kullanan hamilelere ihtar

Kadın doğum profesöründen dalgı ilacı kullanan hamilelere uyarı

DİYARBAKIR – Hamilelerde serencam günlerde kalan uykusuzluk şikayetleri umar kullanımına yönlendirdi. Diyarbakır’birlikte özel bire bir hastanede görevli Karı Tevellüt ve Gayda Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, uyarılarda bulunarak yevmi hayat biçiminin değişikliklerini bel etti.

Hamilelerde önce 3 kamer özellikle olmak amacıyla uykusuzluk problemleri kelle kaldırınca anne adayları gaflet uykusu ilaçlarına yöneldi. Hamileliğe engel gelebileceği uyarısında bulunan Diyarbakır’bile hususi bire bir hastaneden görevli Karı Veladet ve Gayda Bebek Uzmanı Prof. Dr. Melik Çoksüer, asıl adaylarını uyararak yevmi hayat biçiminin düzeltilmesi ve beslenme düzenine ilgi edilmesi gerektiğini vurguladı.

Hamilelikte uykusuzluk problemleri, gebeliğin evvel 3 ayında bundan sonra gördüklerini tamlayan Dr. Çoksüer, “Bunun sebebi hamilelik döneminde progesteron hormonundaki değişikliklerine kapalı yerine hastalarımız uykusuzluk problemleriyle karşı karşıya kalabiliyor. Hele uyku problemlerinde yüklü hastalarımız banko gaflet ilacı kullanmamaları gerekiyor. Bazı Bazı görüyoruz farmakoloji ilaçlarla bunu düzene koymaya çalışıyorlar. Bunun namına hayat tarzı değişikliklerine özen emretmek lazım, elan ilk gaflet uykusu uyudukları yataklarında uyumaları gerekiyor, daima yattığınız yeri değiştirdiğinizde uyarlama süreci yaşadığınız için aymazlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz” dedi.

“Odamızda telefon, tablet, monitör kabil uykuyu uyaracak şeylerden uzak durmalıyız”

Beslenme biçimlerine ilgi edilmesi gerektiğini ifade eden Dr. Çoksüer, “Bulantı, mide yanması ve kesif idrara ayazlık sebep olabilecek gıdalara ilgi emretmek lazım. Meditasyon ve yoga fora etmek büyük. Düzenli idman zihnî arınmaya bozukluk tamam. Olabilir olduğu kadar aynı saatte uyumalarını öneriyoruz. Zira uyku değişikliği zamanlaması birlikte büyük. Henüz önceki er uyuyup daha sonradan geç saatler dahi uyulduğu devir aymazlık düzeni bozularak uykusuzluk yaşayabilirsiniz. Odamızda telefon, tablet, göstergeç gibi uykuyu uyaracak şeylerden ırak durmalıyız. Yevmiye hayatta daim televizyon ve telefonlarla uğraşarak geçiriyoruz, bunlarda uykusuzluğa hastalık olabilmekte” ifadelerinde bulundu.

Share: