İzmit Belediyesi’nden Lösemi Haftası’nda Ayrıntılar İçin Aktiflik

İzmit Belediyesi, Lösemili Kollar Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümünde otama gören dallar üzere aktiflik düzenledi.

İzmit Belediyesi, 2-8 Son Teşrin Lösemili Kollar Haftası kapsamında düzenlediği aktiflik ile çocukların yüzünü güldürdü. İzmit Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümünde otama gören çocuklar üzere planlı etkinlikle, kan kanseri hastalığı ile uğraş eden çocuklara sevinçli bire bir dolaşma yaşattı.

RENGARENK BALONLAR UÇURULDU

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Sert, İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, İzmit Belediyesi Koordinatörü Şair Aksu, İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörleri Cem Serhat Dayanaklık Etmek, Nurullah Özer’in, doktor ve hemşirelerin katıldığı etkinlikte çocuklara hediyeler verildi. Hediyelerin ardından çocukların pencerelerinin önünden mülevven balonlar uçuruldu. Iz film karakterlerinin maskotları ile ahenkli dakikalar geçiren rahatsız ve yakınları ağır ezgi bire bir çevrim yaşadı.

“YÜZLERİNİ GÜLÜMSETMEK İSTEDİK”

Yavru Onkoloji bölümünü görüşme eden İzmit Uray Başkan Yardımcısı Rağbet Yalman, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını ileterek, “Kan Kanseri Haftası nedeniyle çocuklarımızı armağan etmek ve yüzlerini gülümsetmek istedik. Tedavi gören tamam çocuklarımız İnşallah kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Bu vesileyle parçalanmamış vatandaşlarımıza anons yapıyoruz ve mıhlı olan herkesi ilik nakli amacıyla çağ vermeye bekliyoruz. Tıpkı avlu yönetmek hangi büyük mutluluk” dedi.

Share: