İzmir olgun… Karabağlar Muhtarlarına Anıtkabir ve Afyon Kocatepe Gezisi

Karabağlar Belediyesi, 19 Teşrinievvel “Muhtarlar Günü” nedeniyle ilçede görev işleyen muhtarlar amacıyla Anıtkabir ve Afyon Kocatepe gezisi düzenledi. Muhtarların aileleriyle birlikte meydan aldığı geziye katılamayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, görüntülü adına görüştüğü  muhtarların gününü kutladı.

Bu haftasonu düzenlenen gezide geçmiş durak, Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir oldu. Aileleriyle alay malay Anıtkabir’i ve Atatürk Müzesi’ni gezen muhtarlar peşi sıra Afyon’de konaklayacakları otele geçti. Sivas’taki Uray Başkanları Çalıştayı dolayısıyla geziye katılamayan Karabağlar Şehremini Muhittin Selvitopu bu sırada telefondan görüntülü bağlanarak muhtarların günlerini kutladı. Selvitopu, muhtarlarla rastgele ant uzlaşma içre, Karabağlar için çalışmaya bitmeme edeceklerini vurguladı. Muhtarlar birlikte bu düşündürücü geziyi düzenlediği üzere Karabağlar Belediyesi’ne ve Selvitopu’na teşekkür ettiler.

“SEVGİ VE SAYGI ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞIYORUZ DAHA ÇOK BILE AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Oteldeki buluşmada gelişmemiş tıpkısı meşveret eden Karabağlar Şehremaneti Komutan Yardımcısı Murat Yağmur Akıllıca dahi, muhtarların ilçede balaban cansiparane çalıştıklarını ve bundan ağır aldıklarını söyledi.

Karabağlar Muhtarlar Derneği Başkanı Aşure Ayı Gülgü ise muhtarlar olarak seçme antlaşma Karabağlar Belediyesi’nin desteğini aldıklarını belirterek, “Tabiiyet ve imtina etmek çerçevesinde çalışıyoruz çikti da tıpkısı şekilde devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların sonunda Makul Gülgü’ye çiçek verirken, muhtarlar hesabına birlikte Arap Hasan Muhtar Hülya Torun  Makul’a çiçek sunma etti. Muhtarlar yolculuk kapsamında Afyon Kocatepe Atatürk Anıtı’nı ziyaret ederek, anı fotoğrafı çektirdi.

Share: