İyi Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Yüksel: “Benzeri Değil Bin Kanun birlikte Getirseniz Bizi Susturamayacaksınız”

EKSIKSIZLIK HAYSIYET ATALAY

İYİ Fırka Karı Politikalarından Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Başlık çal, arzu şike” programı kapsamında Aksaray’da; “Sansür yasası diye tıpkı yasa çıkardılar. Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu kesmek için ayrımsız değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız” dedi.

İYİ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Başlık çal, iştiyak al” programı kapsamında Aksaray’a geldi. İYİ Öğür İl Başkanlığı’nda öğür yöneticileri ve eş kolları üyeleriyle benzeri araya mevrut Yüksel, şunları söyledi:

“Memlekette büyük tıpkı koyu yokluk yaşanıyor. Dillerinden fakirliği düşürmeyen ama sarayından çıkmayan o zatı muhteremlere, bu ülkede koyu yoksulluğun var olduğunu, bu ülkede çocuğunu aç yatıran aileler. İşte bunları şahsen dinleyerek duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, kazanç etmeyen kalplere açıklamak üzere ‘kapı çal ikbal desise’ projesi başlattık.

“BU DEVLET YAŞAYIŞ BULACAK”

Birileri sarayda tabiat-i sefa sürerken birileri elektriğin, suyun, doğalgazın, kömürün olmadığı yerde insani onuruyla yaşamaya çalışıyor. Bunun tıpkı vebali var. Sıkı Denetim yasası diye bire bir kanun çıkardılar. Ego Aksaray’dan sesleniyorum: Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu kesmek amacıyla bir değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız. Atılganlık, kahramanlık ve mertlik cinsiyette değil yürektedir. Bu ülkenin maküs talihini yenmek üzere yola çıktık. Intihap haset sandıktan doğan çağ kimseyi ayırmadan herkese kıymet gelecek. Herkesi tıpkı fail, adaletle müdür, hukuku üstün kılan, köle hakkı yemeyen, yedirmeyen, yoksulluğu karşılayıcı, gençleri siyasilere köle etmeyen iyilerin iktidarında bu mevki sağlik bulacak.

“YOKSULLUKLA ÖVÜNEN BİR İKTİDAR VAR”

Bu erk 20 yılda 20 milyon çöllük yarattı. O yoksullukla övünen benzeri nüfuz var. Televizyon kanallarında ‘şu kadar ailenin hayatiyet faturasını ödedim’ diyor ayrımsız nazır. Yemeden Içmeden soruna bakıyor, çözüm üretmiyor. Bu erk yalnız ülkeyi fakirleştirdi, aut dünyada itibarımızı zedelediler. Paramızı pul, insanımızı köle eğlediler. İktidarın zaman yönettiği ekonomi politikası halkı yoksullaştırdı. Fakirden alıp zengine veren benzeri bütün yarattılar, seviye korumalı tevdiat sistemi. Biz bile diyoruz ki bu kadar sorumluluk olmaz. Devleti irca etmek sınama makamı değildir. Devleti çevirmek ciddilik icap. Yarın tıpkı periyot ego kandırıldım sagu hakkınız namevcut iktidardakiler. Size esas sözü olsun, ayrımsız kadın sözü olsun bu iktidarı sandıkta göndereceğiz.”

Share: