İYİ Fırka Sivas’ta kadın çalıştayı düzenledi

İYİ Öğür Kadın Politikaları Başkanlığınca kadın sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması için düzenlenen karı çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Kaplıca Kaplıcaları’nda tıpkısı otelde “Kadın yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İYİ Tümen Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların karşı karşıya olduğu birçok sevgili bulunduğunu belirterek “Ancak tek sorunun üstüne temelli çözüm önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne dek kısıtlanmış ve ideolojik çerçevede çözümler arandı. Bizler bugün meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, düşünüm farklılıklarının sorunların tespitine ve çözüm önerilerine ulama sağladığını ifade ederek “Daha önce gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin değişik bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları yerli temsilciler ile bu arada tespit ettik. Bu çalıştayların sonucunda ulusal politikalara taraf atfetmek amacıyla sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan avrat temalı mülk, havza ve ulusal bildirge oluşturacak.” diyerek konuştu.

Share: