İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 mülk için zerrin, 4 memleket amacıyla turuncu kodlu uyarma

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak mutluluk genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 el amacıyla soluk ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye kendisine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel coşkunluk durumu”na bel ediyor. Tutum edilen meteorolojik hikâye olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üstüne tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun dokunaklı olduğjnu belirtir. Anlayış edilen meteorolojik vaka sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda gelgel sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’bile üstelik ayaz hareketli olacak. Karadeniz’in efdal kısımlarında ise yapışkan kar görülebilir.Share: