İş yerinin fotoğraflarını çekerken vurularak öldürülen şahsın son anları kameraya yansıdı

12 Temmuz günü Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Ravza Caddesi’nde meydana gelen olayda masaj salonu işletmecisi 4 bala babası Metanetli Özkeren’e (44) ilgilendiren olan iş yeri, şikayet üstüne mühürlendi. Özkeren, sürece protesto etmek üzere vacip fotoğrafları kısaltmak için T.A. isimli kadınla gelişigüzel otomobille iş adına geldi. Otomobilden inen Özkeren, fotoğraf çekerken yanına cebin komşusu Şıdo Amak geldi.

SİLAHINI ÇEKİP VURDU

Burada yanlar ortada ağız dalaşı daha çok. Bu sırada dükkanda olan Amak’ın oğlu Serhıldan Amak, hariç çıkıp babasına hakaret ettiğini öne sürdüğü Mukavim Özkeren’e tabancayla ateş etti. Özkeren kanlar içinde yere yığılırken, ihbar konusunda görüngü yerine polis ve afiyet ekipleri sevk edildi.

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Pek Özkeren ambulansla hastaneye kaldırıldı, Serhıldan Amak ise gözaltına makbuz. 2 bölüm bati bakımda otama gören Özkeren, 14 Orak Ayı’dahi yaşamını yitirdi. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen Serhıldan Amak, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. bu arada olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya artık.

7 YIL EVVEL 4 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZAYA BOZUKLUK OLMUŞ

Öte yandan Serhıldan Amak’ın 18 Ilkgüz 2015’te Mardin Şevket Hastanesi yakınında, kullandığı otomobilin yönelteç kontrolünü yitirmesi sonucu kaldırıma çıkan aracıyla, yayalar Mehmet Habat Yıldırım, Abdulkadir Özer, Mehmet Abay ve Mehmet Çağan’a çarparak ölümlerine hastalik olduğu, 3 sene sonra üstelik tahliye olduğu belirlendi.Share: