Irtihal fail sakat Giresun saylav Ergun Özdemir serencam yolcuğuna uğurlandı

Ebedî Uyku fail 19. ve 20. çağ Giresun Milletvekilli Ergun Özdemir (78), son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki bölüm Ordu’da tedavi altında bulunduğu özel hastanede yaşamını yitiren Özdemir amacıyla, Hacı Miktad Camii’nde merasim düzenlendi.

Törene Özdemir’in yakınları, Giresun Valisi Enver Ünlü, DÜRÜST Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve İstanbul Mebus Nurettin Canikli, DOĞRU Tümen Giresun Saylav Değer Aydınlık, Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, kamu çekicilik ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Burada benzeri müşavere yapan Canikli, Ergun Özdemir’in yakınlarına başsağlığı dileğini iletti.

Canikli, Özdemir’in, Giresun’a kocaman hizmetlerinin olduğunu rapor ederek, şöyle konuştu:

“Ergun abimizi sonsuzluğa uğurluyoruz. Birçok yönü yöre plana çıkan, hasis zinde, enerjik bire bir isimdi. Çok husus söylenebilir. Bire Bir oran adamıydı. Giresun halkının kendisine verdiği yetkiyi çabucak Giresun’a ve Giresunlulara bakım üzere ortaya koydu. Onların sonuçlarını da zaman görüyoruz. 25 yıl bilahare halen Ergun abimizin Giresun’a yaptığı hizmetler tap genç faal konuşuluyor. ‘Halka gitmek, hakka hizmet etmek’ gibidir. Ergun abimiz epey bu düsturu sunma ferah şekilde haya geçirenlerden benzeri tanesiydi. Rabbim kendisinden razı olsun. Doğru bir seda bırakmasını bildi. Biz üstelik Giresun’a hizmet etme noktasında Ergun abimizden çokça husus öğrendik. Elimizden geldiği kadar, biz bile Ergun abimizi yaşıt alarak ayrımsız şeyler yapmaya çalıştık. O yönüyle Ergun abimiz hizmetlerde bize alemdar reşit tıpkısı büyüğümüzdü. Rabbim mekanını behişt eylesin.”

Özdemir’in naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Bakir Mezarlıkta toprağa verildi.

Ergun Özdemir, Afiyet Bakanlığı Müsteşarlığı ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bile bulunmuştu.

Share: