İran, İsrail amacıyla çaşıtlık yaptığı iddiasıyla ayrımsız kişiyi gözaltına aldı

İran’ın Kirman eyaletinde İsrail istihbaratı amacıyla çaşıtlık yaptığı gerekçesiyle bire bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İran resmi bili ajansı IRNA’ya göre, Kirman Eyaleti Önem Başkanı İbrahim Hamidi, Kıvrılma Muhafızları Ordusu istihbarat görevlilerinin beceri strateji ve istihbari çalışmaları sonucunda eyalette İsrail istihbaratıyla münasebetli ayrımsız kişinin tayin edildiğini belirtti.

Ticaret adı altında eyalette faaliyet yürüten bu kişinin gözaltına alındığını nâkil Hamidi, şahsın “duyum ve sabotaj” eğitimi üzere farklı ülkelere birçok yol gezi ettiğini ve son seyahatinin dahi Irak’ın Erbil kentine olduğunu söyledi.

Hamidi, bu kişinin sosyal iletişim araçları ve bazen şifreli yabancı mesajlaşma programları üzerinden İsrail istihbaratı ve askeri birimleriyle iletişim kurduğunu anlatım etti.

Gözaltına alınan şahsın ara sıra bilgileri topladıktan sonradan kesim ülkelerinden birinde İsrail istihbaratıyla görüşüp yeni görevini almayı planladığını belirten Hamidi, ancak gözaltına alındığı amacıyla bunu başaramadığını dile getirdi.

Share: