Incitici yağmur Esenyurt’u vurdu! Caddeler göle döndü, evleri su bastı

Meteorolojinin uyarılarının arkası sıra İstanbul muhtemel bora yağış, geçmiş akşam saatlerinde Esenyurt, Arnavutköy ve Çatalca bölgelerinde etkisini gösterdi.

CADDELER GÖLE DÖNDÜ

Sağanak nedeniyle Esenyurt’ta ara sıra sokaklarda ve caddelerde su birikintileri oluştu. Gelişmemiş kesiksiz etken olan yağış zımnında derelerin suyu yükselirken, atak hızı ise arttı. Caddelerde oluşan akarsu birikintileri dolayısıyla sürücüler ilerlemekte takı çekti. Sürücülerin yaşadığı güçlük ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

EVLERİ AKARSU BASTI

Bir binanın bodrum katında mevcut ve daha evvel boşaltıldığı öğrenilen ofis ağız ağıza sular altında kaldı. Sokaklardaki su birikintileri ekiplerin çalışmalarıyla çekildi. Akçaburgaz Mahallesi’ndeki akarsu baskınları ise dronla böyle görüntülendi.

“YAĞMUR ŞİDDETLİ YAĞDIĞINDA BODRUM VE BOSTAN KATLARINI AKARSU BASIYOR”

Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi sakini Tuncay Kılıç, “Belediyenin yapmış olduğu baran akarsu kanallarıyla atık su kanallarını ayrımsız rögara vermesi buradaki evlerin bahçe ve bodrum katlarının akarsu basmasına hastalık oluyor. Yağmur ateş yağdığında bodrum ve bahçe katlarını su basıyor. Hem bile 30-40 santimetre. Esenyurt’ta örnekleri var. Ölen insanlar de var. Burada tıpkı öz var. Burada kusurlu saat geçmiş arabalar tekne kabil yüzüyordu” dedi.

BU İLK DEĞİL

2 çağ önceki birlikte İstanbul’u köle düz bora yağış başta Esenyurt olmak amacıyla Sarıyer, Arnavutköy, Alibeyköy kabilinden bir nice noktada ocak ve iş yerlerini su basmasına hastalık olmuştu.Share: