İlhan Palut: “Seriye sonuç vermek istiyoruz”

– İlhan Palut: “Seriye serencam vermek istiyoruz”

KONYA – Konyaspor Ustalık Direktörü İlhan Palut, ligde 4 maçtır yengi alamadıklarını belirterek, bu seriye akıbet vermek istediklerini ve Trabzonspor maçını print olmasına rağmen aynı okazyon yerine gördüklerini söyledi.

Konyaspor, Spor Ayak Süper Lig’in 13. haftasında Trabzonspor’a konuk olacağı maçın hazırlıklarına Maharet Direktör İlhan Palut yönetiminde devam ediyor. Kayacık Tesisleri’nde yapılan alıştırma öncesi İlhan Palut ve futbolculardan Mame Diouf, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor maçı hazırlıklarına geçmiş itibariyle başladıklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Palut, “Kol anlamında Endri’den faydalanamayacağımız ayrımsız maç olacak. Endri, Dünya Kupası arasından bilahare aramıza katılabilecek. Zira maçın son aksiyonunda bire bir günah yaşadı ve onu kullanamayacağız. Onun dışında tamam grup çalışıyoruz. Trabzon, Türkiye’nin seçkin devir amacıyla yer el deplasmanlarından biri olmuştur. Analizlerimizi yapıyoruz oyuncularımızla. Trabzonspor takımını inceliyoruz. Onları pekâlâ durdurabiliriz? Tığ pekâlâ ofansif anlamda enerjik olabiliriz? Bunların çalışmalarını yapıyoruz ve hafta boyunca yapmaya devam edeceğiz. Ligin geneline baktığınız zaman bir süredir galibiyet alamıyoruz. Bu maçlar içerisinde kazanacağımız maçlar üstelik oldu. Beraberliğin doğal akıbet olduğu maçlar da oldu. Amma tıpkı şekilde bu seriye dahi bir yerde akıbet yüklemek istiyoruz. Bunun amacıyla önümüzdeki seçkin maçı aynı fırsat kendisine görüyoruz. Trabzonspor maçı birlikte böyle benzeri maç olacak zahmet derecesinin yanında” dedi.

Palut: “Takımda galeyan eksikliği görüyorum”

Aktör performanslarına da değinen Palut, “Baziçe, oyuncu formları teknoloji kullanılarak bile tamamen belirlenebilen parametreler. Sayılar bize bu biçim düşüklüğünü sponsor datalar sunmuyor. Takımımız yeterince koşuyor, yeterince uğraş ediyor. Ben türkçesi aynı galeyan eksikliği görüyorum. Alelhusus iç saha maçlarımızda elan hararetli, elan dominant oynamamız, elan sıkışık ataklar yapmamız geçişsiz. İşin savunma kısmında genel manada sorun yaşamıyoruz. Çokça fazla hesap vermiyoruz amma işin ofansif yönünde esasen o coşkuyu yakalamamız geçişsiz. Burada bittabi ki ferdî format durumları serencam adım büyük. Bu gestalt durumlarını yükseltmemiz lazım. Bu hafta de onun çalışmalarını yapacağız. Bire Bir şekilde önümüzdeki iki maçı inşallah kayıpsız evet bile en birkaç kayıpla geçirip genel manadaki takım performansını Acun Kupası amacıyla sunulan arada lazım dokunuşları yaparak yükseltmenin çalışmalarını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mame Diouf ise Trabzonspor’un evinde pres bir yarışma olacağını kaydederek, “Bu güçlü savaşım amacıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Takımla gelişigüzel ferah çalışarak adım adım seviyemi yakalamaya çalışıyorum. Majör olan takımıma katkıda çıkmak” diyerek konuştu.

Share: