Ilçebay Yalan, iğ hasadına katıldı

Adıyaman’ın Besni Kaymakamı Çağlar Partal, iğ hasadına katıldı.

Pamuk hasadına katılan Ilçebay Çağlayan Yalan’a, DOĞRU Fırka kaza Başkanı İsmail Sümer, ilçe Itimat Müdürü Muhammet Olmuş, Besni kaymakamlık Kurnaz Komutanı Hazar Kişmiri ve ilçe Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Kösekul haremlik etti.

Pamuk hasadına katılan Ilçebay Yalan, çiftçiler ile ayrımsız müddet kardeş kardeş ederek yapmış oldukları icraat için vukuf aldı.

Hasadın fazlalaşan olmasını dileyen Ilçebay Partal, “Besni çiftçisi deli dolu, Besni toprakları eli nimetli bu anlamda şanslı bir ilçeyiz. Pamuk, hem ülkemiz amacıyla hem bile tüketicilerimiz üzere mühim bir yayın. Çiftçilerimiz iyicene aynı şekilde üretimini gerçekleştirmişler. Bundan Sonra çiftçinin bahtiyar olduğu dakika şu dakika, emeklerin karşılığı alınacak. Pamuğun benim ortamında muhteşem ayrımsız yeri var. Zira ego Ziyalı Sökeliyim, iğ tarlasında büyüdüm. Burada çocukluğumuzun anıları canlandı bu anlamda da ben bahtiyar oldum. Hasadımızın artağan aldatıcı olmasını diliyorum” dedi.

Besni DÜRÜST Tümen ilçe Başkanı İsmail Sümer ise yaptığı konuşmada, “Hasadın okşayıcı ve artımlı olmasını diliyorum. Bağımlı çiftçilerimizin karşı teri, üretimlerin devam etmesi amacıyla ilişkin bakanlıklarımız vasıtasıyla zaruri tedbirler alınıyor. İnşallah piyasada dahi kaynak değeri üzerinden satışına imkan sağlanacak. Kaymakamımıza ve çiftçilerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: