Ilbay Ersin Musannif, şehit ailesini konuşma etti

Antalya Valisi Ersin Musannif, 1996 yılında Diyarbakır’da şehit olan Kurnaz Onbaşı Adem Ovar’ın Finike’dahi dallı güllü ailesini ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, mütenevvi temaslarda yatmak için Finike’ye revan Ilbay Kalem, Şehit Güllabi Onbaşı Yoksulluk Ovar’ın ailesiyle görüştü. Ziyarete, Müellif’ya Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik de eşlik etti.

Şehit annesi Keziban Ovar ile kardeşçe yazar hatırını soran Kalem Erbabı; “Martir ailelerimiz bizler için çok bulunmaz. Ayyıldızlı bayrağımız amacıyla, ülkemiz amacıyla şahitlik şerbeti içen kahramanlarımızın aileleri bize güç. Sizler bizim başımızın tacı, sunma kıymetlilerimizsiniz. Milletçe vedevletçe şehit ailelerimizin ve gazilerimizin temas şartta ve tamamıyla yanındayız, hizmetinizdeyiz. Rastgele cins sıkıntınızda yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.

Vatan ve alem için canını feda etmenin kahramanlıkların yer büyüğü olduğunu tamlayan Vali Yazıcı, şöyle bitmeme etti:

“Vatanı amacıyla hayatını, canını kıymak kahramanlığın bildirme büyüğüdür. Bugün, yiğit şehitlerimize benzeri Fatiha ihata etmek, hem birlikte ailelerine kelle sağlığı taziyesi ziyaretinde mevcut olmak istedik. Bize sakıt şehidin ailesinin, yakınlarının vurmak. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz umum şehitlerimize herhangi bir devir minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum.”

Share: