Ihlara Vadisi’nde palavra turları baştan başladı

Kapadokya ile özdeşleşen balon turları, Kovid-19 salgını zımnında sunulan 2 almanak aranın peşi sıra Aksaray’üstelik baştan başladı.

Nevşehir ve Kayseri’de yapılan balon turlarında bakir rota Aksaray’a çevrilirken, dünyaca adlı Ihlara Vadisi, Hasandağı ve Belisırma ile Selime Peri bacaları balon turlarında şişman bandaj görüyor.

İstanbul’dan gelen aynı grup ile palavra uçuşunu başlatan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Ihlara kanyonunun adsız artan güzelliğinin, Hasandağı’nın ihtişamının, Selime Katedrali’nin ve peri bacalarının eşsiz güzelliğinin bire bir arada görüldüğünü söyledi.

Vali Aydoğdu, 8 balon firmasının Aksaray’birlikte uçuş için cevaz aldığını belirterek, “Aksaray’üstelik vehleten fazla pervaz noktası ve seyahat güzergahının belirlenmesi için icraat sürdürülüyor. Aksaray’ın keşfedilmeyi bekleyen turizm bölgelerinde balon turlarına katılan turistler bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kalıyor. Bu noktada alelhusus 2023’ten itibaren tınlamalı palavra turları ile uçuşların artmasını bekliyoruz.” dedi.

Ihlara’bile ahenktar uçuşlar önümüzdeki sene başlıyor

Aksaray’da palavra turlarının daha ilk başladığını fakat müstevli dolayısıyla uçuşlara ara verildiğini hatırlatan Aydoğdu, “İstanbul’dan mevrut misafirlerimizle Ihlara Vadisi’nde uçuşlarımızı başlattık. Kapadokya bölgesinde Nevşehir’de, Aksaray Ihlara ile Kayseri’de uçuşlar devam ediyor. Aksaray’da gelecek sene elan ağır ezgi bire bir şekilde Ihlara’dan uçuşlar yapılacak. Burada epey çokça iyicene tıpkı manzara var. Buranın değişik uçuş alanlarından farkı şu, dünyanın sunma büyük kanyonları arasında gösterilen Ihlara Vadisi üzerinden palavra ile gezi ediyorsunuz. İnanılmaz sevinçli. Bu farklılığı herkesin görmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Sıcak Albeni Balon Pilotu Süleyman Karakaya üstelik gelgel şartlarının balon uçuşlarında büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Albeni atmosferi burada mükemmel ve 3-4 kilometrelik tıpkısı güzergahta Selime Katedrali’ne doğru uçuyoruz. Kalkış yapılan noktadan yer içinden çıkıldığında rüzgar bizi ‘S’ çizerek Selime Katedrali’ne akilane götürüyor. Dünyanın hiçbir durumunda ‘S’ seklinde pervaz sağlayıcı aynı vadi bulunmayan. Bu bile uçuşumuzun elan mufassal olmasını sağlıyor ve henüz çekici hale getiriyor.” ifadesini kullandı.Share: