İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin gelecek nesilleri bire bir elan Amerika ve Avrupa marifetiyle terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Bakan Aristokrat, ziyaretleri kapsamında gittiği Yayla Kekiği Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle tıpkı araya geldi.

Yayla Kekiği’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini da görüşme eden Soylu, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye’de bire bir yıldırıcı dahi kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez kabilinden bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Tığ aynı taraftan o bölgenin tamamında, Kuzey Irak’ta 20, 25, 30 kilometre doğacak her an, elan dahi müstakbel gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle güvenlik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri benzeri henüz Amerika ve Avrupa aracılığıyla terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre alın balaban savaş verildiğini vurgulayan Soylu, milletin benzeri defa da kendilerini desteksiz ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Aristokrat, Türkiye’dahi hayat ve sükunun umum anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Bittabi ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız kabil. Kamu olan aynı biricik Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Kimi Vakit tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan kimi süreçlerde eksiklerimiz olanaklı amma şiddetli niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize seçme yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, inandırma edecekler”

Hakkari’dahi 2016 ila 2019 yılları arasında tababet fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Soylu, “Dirlik görüldü, 2020’birlikte 3-4 çocuk, 2021’üstelik 19, 2022’üstelik 26 yavru tıp fakültesini kazandı. Girmek kim eğer tığ o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, ikna edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Cenabıhak’a hamdolsun çıktı çocukların dağa çıkabileceği herhangi bir dayanç bırakmadık. Bırakmamaya bile bitmeme ediyoruz. Türkiye aynı şey elan yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem bile yüzyıl boyunca Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini gider etti.

“Dünyanın bildirme iri barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde darülfünun bulunduğunu aktaran Aristokrat, ülkedeki gençlerin yetişmesinin genişlik şişman altyapı teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, şehir hastaneleri kabil yatırımların önemine aksan özne Soylu, “Artvin Yusufeli’üstelik bu mevki baraj yapıyor. Bu ülkenin ayrımsız evladı yerine oraya gittiğimde, o tahakküm coğrafyada dünyanın genişlik iri barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan faaliyet üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız. Gayrı taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna eksikli kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye inşa etmek için çaba sarfiyat fail bir liderimiz var”

Altyapının kuvvetli yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çekici Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı niçin yaptınız’ diye. Burada hepinize tetebbu etmek isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Demin İstanbul Hava Meydanı az daha yetişemiyor. Dünyanın bildirme koskocaman çekicilik istasyonu haline geldi. Türkiye’nin merkez olmasını, diri olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde müşkülat içerisinde ayrımsız taraftan milletin hizmetkarı olan, özge taraftan üstelik altyapısını yapıp, tıpkısı elan fiskeyle yıkılmayan tıpkısı Türkiye inşa etmek için çabalama sarf fail ayrımsız liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Bakan Aristokrat, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ilişkin yerine üstelik şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri amacıyla değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diyerek korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu gibi bildiği bilgisinden yararlanmak, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna ortada bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek üzere bindi ve arkalama istediler. aksi hâlde ne bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza tahammül etmiyorlar. Illet? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı işgal ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Deminden üstelik oradan insanların göç etmesini realizasyon ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca biricik artist getirirler, tek ışık verirler, ondan sonraları ‘Tığ oraya müzaheret ediyoruz’. Ne yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu ermiş Türk milleti yapıyor. Kimseyi yalnız bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’ten sonra, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne kadar güvendiniz, inandınız sizi utangaç etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek üstelik tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki dönüş evvel, büyük aynı ekonomik akse hararetli Lübnan’dahi olduğunu aktaran Aristokrat, 0-2 gözyaşı füru üzere benzen talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın namına, Lübnan’a gıda gönderilmesi konusunda buyuru verdiğini dile getiren Soylu, “Tığ demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Hemen devletten değil, bütün sivil toplum örgütlerinden, ihsan veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden başka azık maddelerine büyüklüğünde hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın sonuç 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi kendisine yaptığını belirten Aristokrat, kendilerinin pekâlâ ayrımsız tezgahla karşı karşıya kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada bire bir yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Elden bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Tığ etrafımızdaki coğrafyadan dahi sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Zira biz hep gelişigüzel şişman benzeri coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kabil bizle polat çomak oynamaya çalışacaklar. Buna cevaz etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e her daim havan topu atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bire bir yıldırı koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diye konuştu.

“Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu”

Konuşmasında 28 Şubat dönemini hatırlatan Aristokrat, “Bu ülkenin esas değerlerini ötekileştirmek için ellerinden gelen seçme şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Eş generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin hangi büyüklüğünde iri tıpkı zenginliği varsa hepsini benzeri araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabii kim bizim öz ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, son 300 yılda Batı’nın hükümran olduğunu ve bu makası durdurmak istediklerini vurgulayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi bulunmayan ederiz’ dediler. İlk kere 21’inci asrın başından itibaren tığ bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Kazançlı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üzerine salmak istemeleri ağız ağıza bundandır. Yadırganan ibret işleri başımıza çalmak istemeleri bundandır. İlk ilk alıştıracaklar, sonraları çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle mücadele olmadığını vurgulayan Aristokrat, aynı zamanda ülkenin temas tarafının huzuru, birlikte kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık aynı enfrastrüktür hazırladığını tamlayan Aristokrat, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Havalimanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve diğer köprülerin temas birinin yüzyıllık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Reisicumhur Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vekil Aristokrat’nun Alaca Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum ki sizler önümüzdeki seçimlerde daha çok Yayla Kekiği’dahi haddinden fazla daha değişik bir curcunalı getireceksiniz. Merzengûş filhakika bizim için bir kale. Nedeniyle Şile’nin kalesinden inşallah çok elan farklı tıpkı gürültülü getireceğinize inanıyorum. Tanrı kaş ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye niteleyerek seslendi.

Share: