İbrahim Çeçen Vakfından büyük sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kısaca dokuz ay kadar tıpkısı süredir başlattığı IC Elit Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına seçildi.

Ağrı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 doğumlu futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 mağlup eden Dert karmasından 4 sporcu bölge karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları için bahtiyar olduklarını belirten IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Tahminî dokuz aydır bu çocuklarımızın kuvvetli bir futbol altyapısı alabilmeleri üzere çabaladık. Projemize IC Seçkin Akademi ismini vererek futbola yeni başlayan çaplı sporcuları tıpkısı araya tebliğ etmek istedik. Hakikaten bu çalışmalarımız sonucunda yerel ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Ağrı şampiyonu oldu. Hafta böylece yapılan toprak karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Kesim karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere ayrımsız haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Havza Müdürlüğü, Ağrı Müptedi Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok iri oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı adına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Toprak karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Haktan Belletici, Orta Düzlük Emre Hakan Kaya ve Kesici namına Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: