Huzura mülaki Dağlıca’da kollar spor etkinlikleriyle buluştu

Hakkari’nin Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce asayiş güçlerince gerçekleştirilen operasyonlarla hayat ve güven ortamının bünye edildiği Dağlıca köyünde Tıfıl Spor Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

İlçe merkezinden öğrenciler ile köydeki çocukların alay malay zaman geçirme imkanı bulduğu etkinlikte, antrenörler eliyle köydeki arazide baziçe alanları oluşturuldu.

Satranç, voleybol, basketbol, langırt oynayan, tekvando ve eskrim sporuyla tanışan kollar, etkinlikte doyasıya eğlendi.

Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Sami Üzücü, gazetecilere, sporu tabana yayma programı kapsamında mahallelerde etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Dağlıca’daki öğrencileri sporla buluşturmak amacıyla köye geldiklerini anlatan Yara, “Köydeki vatandaşlarımız de etkinliğe katıldı. Çokça fena hâlde tıpkısı gaz yuvarı oluştu. Buradaki köylüler ve öğrenciler bu durumdan âlem bahtiyarlık yaşadı. Bize kapılarını açan vatandaşlara teşekkür ediyorum. Icap Yüksekova gerekse Dağlıca huzurun organizasyon edilmesiyle çıktı sporla anılıyor. Dağlıca bundan sonra sporla anılan bir düzlük olacak.” dedi.

Öğrencilerden Hacer Katırcı de köyde yıllar bilahare böyle aynı etkinlik düzenlendiğini dile getirerek, “Etkinliğe katılarak çokça mutlu olduk. Voleybol, basketbol gibi bire bir derinti etkinlik var. Çokça eğlendik.” diye niteleyerek konuştu.

Kader Buldan dahi şehirden ırak oldukları üzere etkinliklere katılamadıklarını, bahis konusu etkinlikle sunturlu devir geçirdiklerini anlatım etti.

Etkinlik çekilen halayla serencam buldu.

Share: