‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık bala hasretine engel olamadı

‘Hipo hipo’ hastalığı 13 almanak velet hasretine engel olamadı

DİYARBAKIR Şanlıurfa’üstelik güçlü Yıldız ve Metanetli Kayaç çiftinin 13 almanak yavru özlemi, Diyarbakır’birlikte aldığı otama sonucu sonuç buldu. Gebelik müjdesini alan Kayaç çifti, şimdi çocuklarını kucaklarına alacakları haset iple çekmeye başladı.

Şanlıurfa’dahi faal 35 yaşındaki Nasip Kaya, Hipo hipo (Hipogonadotropik Hipogonadizm), hastalığı zımnında 13 almanak evliliği süresince çocuğu olmadı. Velet hasretiyle birçok tuluk süt kuzusu merkezine anbean tedavi olan ve çağa sahibi olamayan Kaya, refik tavsiyesiyle Diyarbakır’a geldi. Eşi It Canlı Kayaç ile birlikte Avrat Veladet ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’e ulaşan çift, Çoksüer’e 3 liyakatsiz aşılanmanın 1’de akim şişman bebek denemesinin olduğunu ve çağa sahibi olamadığını aktardı. Tafsilatlı tetkik sonrası PRP ve akupunkturla otama fail Prof. Dr. Çoksüer, gayda bebek denemesinde başarı elde etti. 13 yıllık hasretin sonucu zait olduğunu öğrenen koşa, bahtiyarlık yaş dökmeye başladı.

“Hipo hipo” hastalığını tedavi ederek başarıya ulaştıklarını kaydeden Çoksüer, “Hastamız 13 yıldır yavru isteğiyle bize geldi, henüz önce bir nice kliniği gezmiş ve aşılama yapmış bir çeşit sonuç alamamış. Hastanın temel şikayeti ilaçsız sayı göremiyor, çocuğunun olmasına çok el demişler. Parasız bizim kliniğimize geldi, teferruatlı kendisine incelediğimizde yumurtalığı etkileyen hormonlar rehavet altındaydı, buda hormonlarının bağan olduğunu, ilaçlanmamış yumurtalarının gelişmediği yönünü gösteriyor. Hastayı evvel bir akupunktur seansına aldık, acıma duvarında incelme olduğu için PRP uygulaması yaptık. Buradaki amacımız merhamet duvarının güçlenmesini hatırlamak. Ta kim bugün sonucu alıncaya büyüklüğünde. Hastamız hamilelik haberini aldı ve kesesi oluştu. Akupunktur ve PRP tedavisiyle tuluk çağa yaptık ve sonucumuz kalburüstü imdi” diyerek konuştu.

“Pestil bugün gözlerine inanamadı, evlerindeki yas havası meze havasına dönüştü ve bu andaç alay malay yaşadık” diyen Dr. Çoksüer, “13 yıllık yavru özlemi sona erdirmenin gururunu yaşıyoruz. Ekibimizin başarısı, hastalanmış şu anda müthiş derecede mutlu ve onu memleketine gönderiyoruz. Yavru sahibi girmek isteyen hep ümitli olsunlar, umutlarını yüreklerinde taşısınlar, umutlu olanlar böylelikle başarıya ulaşıyor. Rabbim çocuk sahibi kalkmak talip herkesin kucağını çocuksuz bırakmasın, kâfi kim akla yatkın klinik, otama ve hekimi bulsunlar” şeklinde konuştu. 13 yıldır çağa hasreti çekici ana Yıldız Kaya, çokça ayrıntılı müddet tedavi aldığını, ancak çocuğu olmadığını vurguladı. Temel Kayaç, “En Üst tulum süt kuzusu dediler, güzeşte yıl aynı misil denedim olmadı, bu ikinci denemem. 3 yol aşılama yaptım. Hastalığım hipo hipo hastalığıydı. Çok şükür dolgunca kim geldik, Kağan Hocayı bildik, Cenabıhak ondan razı olsun. Müjdeyi aldık, 13 sene bilahare hasret bitiyor” diye niteleyerek konuştu.

Ata adayı Pek Kaya ise “Az Buçuk karmaşık duygular, 13 yıl bekledik. İnşallah çocuğumuzu kucağımıza alırsak elan bahtiyar olacağız. Tartışmalar oluyordu, ama kader devran diyoruz. Cenabıhak’tan mevrut hastalık gebelikle ilgilendiren tartışmamız olmadı. Güzel zamanı bekliyorduk, rabbim onu de nasip etti. Evde yavru yoktu demin olacak inşallah. Annem ve babamda torun istiyorlar, babalık duygusu başladı inşallah çabuk ve hazırlop mazbut” şeklinde konuştu.

Share: