HEKİMLER VE ŞIK KADINLAR MEME BAŞI KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

MEDİCANA İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile temas yıl karı haklarına ve çiftteker kullanımına dikkat dercetmek için aynı araya mevrut ‘Hazır Kadınlar Çiftteker Turu’ üyeleri, bicik kanserine farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi. Bisikletlerini süsleyici kadınların pedal çevirdiği etkinlikte etibba bile er canlandırma üzerine tarama uyarısında bulundu.

İzmir’de meme kanseri farkındalık ayı dolayısıyla Medicana İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile herhangi bir sene eş haklarına ve çiftteker kullanımına ilgi kaldırmak amacıyla tıpkısı araya mevrut ‘Derli Toplu Kadınlar Derrace Turu’ üyeleri, brifing ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Süsledikleri bisikletleriyle etkinliğe katılan kadınlar meme kanserine ilgi fethetmek üzere ayakçak çevirirken, hekimler bile er tarama uyarısında bulundu. Medicana İnternational İzmir Hastanesi Check Up Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ebru Onuker, Bugün tığ Medicana Hastanesi hekimleri olarak bicik kanserine farkındalık hazırlamak üzere böyle benzeri etkinlik düzenledik. Şık kadınlar bisiklet turu katılımcıları da bize bindi verdi. Genel cerrahi, medikal onkoloji ve radyoloji hocalarımızla alay malay er tanılama, tedavi ve alınacak tedbirleri değerlendirdik. Burada değinilmesi müstelzim genişlik eke dideban erken tanının önemi ve yıllık bicik kontrolleridir. Alelhusus ailesinde birinci derecede hakikat bicik kanseri olan kişilerin ahenkli kontrol olması gerekiyor. Hastalarımız teşhis aldıktan sonra kemoterapiden çok çekiniyor. İzlenecek öğün üzerine hekimlere güvenmeleri gerekiyor dedi.

ETKİNLİĞE ŞIK BİSİKLETLERLE KATILDILAR

Etkinliğe katılan kadınlardan Emine Aktürk, Ben 6 yıldır velespit kullanıcısıyım. İki yıl önce bicik kanseri hastalığıyla tanıştım. Velespit beni motive eden benzeri araçtı. Gücümün yettiği büyüklüğünde kullanmaya bitmeme ettim. Amansız Hastalık hastası kadınları güdülemek amacıyla bisikletle tıpkısı yolculuğa çıktım. Bergama ilçesinden yola çıktık Iğdır’a büyüklüğünde 3 bin kilometrelik yol yaptık ifadelerini kullandı.

Tetik Kadınlar etkinliğinin kurucusu Duyma Gani ise Tetik Kadınlar Bisiklet Turu yemeden içmeden bire bir derrace turu değil haddizatında kadına dair seçme şeyle ortadayız. artık kadına duyulmak amacıyla bugün etkinliğe katıldık. ‘Erken kişileştirme hayat’ kurtarır emretmek istiyoruz diye konuştu.

Share: