Hayvansever akademisyene bu sefer dahi ‘Ensendeyim’ tehdidi

KOCAELİ’de elan evvel sokak hayvanlarını beslediği üzere kimliği belirsiz kişi evet birlikte kişilerce kamyonetinin kaportası kazınarak ‘Yemek dökme son uyarı’ yazılan öğretim yardımcısı Kadir Tekin, esasen yıldırma edildi. Tekin’in aracının kaportasına, ‘NBR’ yazısı yazılırken, silecek lastikleri kesilip, ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ kayıtlı aşama bırakıldı. Kendisini zılgıt fail kişinin motosikletinin olduğunu bile bile, ‘Motorunu seviyor musun?’ diye yazdığını belirten Tekin, şüphelinin bulunmasını ve huzurla evine soldurmak istediğini söyledi.

Kocaeli Üniversitesi Ecnebi Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olan Haysiyet Tekin’in sokak hayvanlarını besleyerek onları efsanevi barınakları ve kliniklerinde otama ettirmesinden tasalı olan dirilik ya üstelik kişiler, güzeşte hafta İzmit ilçesi Alikahya Fatih Mahallesi’ndeki evinin uğrunda park halinde bulunan kamyonetinin kapısını kazıdı, ‘Yemek dökme sonuç uyarı’ yazarak tehditte bulundu. Tekin, esbak sabahleyin saatlerinde aracına atlamak üzere yaklaştığında yıpranmamış tehditlerle karşılaştı. Aracının kaportasına ‘NBR’ yazısı keder ayrımsız cisimle kazınırken, paspas lastikleri üstelik kesildi. Sileceklere sıkıştırılan ayrımsız kağıda ise ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ yazılmış tehdit notu bırakıldı. Kadir Uğurlu, notu bırakan kişilerin kendisinin motosikletinin olduğunu bilerek, bu yönde birlikte tehditte bulunduğunu, yeniden polise şikayette bulunduğunu söyledi.

GÖRÜNTÜLERİ VAREvine huzurluca gidemediğini tamlayan Uğurlu, “Birlik ayrımsız hafta geçmiş aracıma yazılar kazılmıştı. Sabahleyin esen ense çamurlukta yeni bire bir alfabe gördüm. Paspas lastikleri kesilmiş ve yıldırma yazısı mevdu. ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ notu mevdu sileceklere. Görüntülere ulaştık, polis üstelik aldı. Koca görüntülerde çevresinde dolaşıyor, arabanın lastiklerini kesiyor. Aşama bırakıyor ve lastiğe dahi kesici tıpkı cisimle patlatmaya çalışıyor ama yapamıyor. Sabaha karşı 03.17 civarı yapıyor. Kameralara gireceğini hesap pusulası ederek ağzını yüzünü kapatmış elinde bile eldivenleri var ve inç izi bırakmak istemiyor sanırım. Çıktı ben hangi evime ferah ferah girebiliyorum ne aracımı park ediyorum. Huzursuzca yaşıyorum. Esasen polise gidip şikayetçi oldum” dedi.’SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİĞİMDEN OLUYOR BUNLAR’

Çıkmaz hayvanlarını beslediği üzere bunları yaşadığını söyleyen Uğurlu, “Bunları yaşamamın vakit kaybetmeden nedeni ağzı olup birlikte dili olmayan canlılara az buçuk elan dokunabilmeye çalışmak. Bunun ödülü bu olmamalı, cezası doğrusu olmamalı ve tamamen vicdanen yaptığım bire bir madde. Şahsın sıkıntısı varsa benimle konuşabilir bu yöntemle hiçbir şey çözülmez. Iyice çıkmaz hayvanlarını beslediğimden oluyor bunlar. Bu defa birlikte biraz müstehzi aynı yaklaşım de var. ‘NBR’ yazması, ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ kadar şaka anlayışı de var mahsus. Aktöresel vicdana hiçbir şekilde yakıştıramıyorum. Fail bulur, adli makamlar gereğini yapacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Share: