HAYVANSEVER AKADEMİSYENE BU KERE ÜSTELIK ‘ENSENDEYİM’ TEHDİDİ

KOCAELİ’birlikte elan geçmiş sokak hayvanlarını beslediği üzere kimliği belgisiz gönül ya dahi kişilerce kamyonetinin kaportası kazınarak ‘Yemek aktarılan sonuç uyarı’ yazılan öğretim görevlisi Mesabe Uğurlu, tekrar yıldırma edildi. Uğurlu’in aracının kaportasına, ‘NBR’ yazısı yazılırken, silecek lastikleri kesilip, ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ mukayyet kademe bırakıldı. Kendisini yıldırma fail kişinin motosikletinin olduğunu kasten, ‘Motorunu seviyor musun?’ diye yazdığını belirten Uğurlu, şüphelinin bulunmasını ve huzurla evine girmek istediğini söyledi.

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olan Kıymet Tekin’in çıkmaz hayvanlarını besleyerek onları hayvan barınakları ve kliniklerinde tedavi ettirmesinden huzursuz olan sevimli evet birlikte kişiler, sabık hafta İzmit ilçesi Alikahya Fatih Mahallesi’ndeki evinin uğrunda otopark halinde mevcut kamyonetinin kapısını kazıdı, ‘Yemek dökme son uyarı’ yazarak tehditte bulundu. Tekin, güzeşte sabahleyin saatlerinde aracına çıvmak üzere yaklaştığında yıpranmamış tehditlerle karşılaştı. Aracının kaportasına ‘NBR’ yazısı keder aynı cisimle kazınırken, silecek lastikleri üstelik kesildi. Sileceklere sıkıştırılan aynı kağıda ise ‘Motorunu seviyor musun? Ensendeyim’ yazılmış tehdit notu bırakıldı. Mesabe Tekin, notu bırakan kişilerin kendisinin motosikletinin olduğunu bilerek, bu yönde bile tehditte bulunduğunu, yeniden polise şikayette bulunduğunu söyledi.

GÖRÜNTÜLERİ VAR

Evine huzurluca gidemediğini tamlayan Tekin, “Tüm aynı hafta evvel aracıma yazılar kazılmıştı. Sabah salim kayırıcı çamurlukta bakir tıpkı yazı gördüm. Paspas lastikleri kesilmiş ve gözdağı yazısı bırakılmış. ‘Motorunu seviyor musun’ Ensendeyim? notu mevdu sileceklere. Görüntülere ulaştık, polis güçleri üstelik aldı. Zat görüntülerde çevresinde dolaşıyor, arabanın lastiklerini kesiyor. Had bırakıyor ve lastiğe da kesici tıpkı cisimle patlatmaya çalışıyor ama yapamıyor. Sabaha karşı 03.17 civarı yapıyor. Kameralara gireceğini aritmetik ederek ağzını yüzünü kapatmış elinde dahi eldivenleri var ve inç izi bırakmak istemiyor sanırım. Imdi ben ne evime ferah ferah girebiliyorum ne aracımı otopark ediyorum. Huzursuzca yaşıyorum. Yeniden polise gidip şikayetçi oldum” dedi.

‘SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİĞİMDEN OLUYOR BUNLAR’

Sokak hayvanlarını beslediği için bunları yaşadığını belirten Tekin, “Bunları yaşamamın vakit kaybetmeden nedeni ağzı olup dahi dili sıfır canlılara biraz elan dokunabilmeye işlemek. Bunun ödülü bu olmamalı, cezası elhak olmamalı ve tamamen vicdanen yaptığım aynı özdek. Şahsın sıkıntısı varsa benimle konuşabilir bu yöntemle tek madde çözülmez. Kâmilen sokak hayvanlarını beslediğimden oluyor bunlar. Bu el bile az buçuk müstehzi tıpkı yaklaşım birlikte var. ‘NBR’ yazması, ‘Motorunu seviyor musun’ Ensendeyim? üzere alay anlayışı dahi var mahsus. Ahlaki vicdana tek şekilde yakıştıramıyorum. Eden bulur, adli makamlar gereğini yapacaktır” diye niteleyerek konuştu.Share: