Hareket bölgesinde çadır kentlere erke sağlandı

Toroslar EDAŞ, Osmaniye, Gaziantep ve Adana’bile sabık hafta itibariyle tamamladığı sarsıntı kaynaklı aksaklık onarım faaliyetlerini sürdürdüğünü duyurdu. Bölgede kurulan otağ kentlere enerji sağlandığını duyuran müşareket, sokak ve kent aydınlatmalarının tamamının de çalışır hale getirildiğini açıkladı.

Toroslar Elektrik Tevzi ATLATMAK (Toroslar EDAŞ) Osmaniye, Gaziantep ve Adana’dahi depremlerle oluşan ve geçen hafta itibariyle tamamını onardığı cıvıltı arızalarının peşi sıra, depremden bu yana kurulan keçe kentlere dahi erke sağladı.

Hizmet verdiği illerden Osmaniye, Gaziantep ve Adana’da depremi arkasından ivedilikle uygulamaya aldığı facia planları kapsamında aynı yandan arıza tayin ve tamir çalışmalarını tamamlayan, özge yandan üstelik arama istirdat faaliyetleri üzere lüzumlu enerjiyi sağlayıcı iştirak, depremde evlerini kaybeden yahut evlerine giremeyen vatandaşlar üzere kurulan otağ kentlerin dahi enerjisini sağladığını duyurdu.

Öte yandan bu süreçte transformatör, amut, iletken, tavzih armatürü, düz tevzi kutusu ve pano üzere mecmu ihtiyaçları hemen karşılayan Toroslar EDAŞ, bu sayede ilişkin kurumlarla yürüttüğü koordinasyon çerçevesinde, kullanılmamış kurulacak çerge ve konteyner kentler için mevrut talepleri dahi karşılayabiliyor.

OSMANİYE’DE ENERJİ ARZI KARŞILANDI

Şirket, kent aydınlatması ve şebekedeki arızaların tamamını giderdiği Osmaniye’de vatandaşların çerge yahut taşımalık kentlerde tenvirat ve ısınma kabilinden evgin ihtiyaçlar amacıyla mukteza erke arzını bile karşıladı.

32 ÇADIR KENTTE 3 BİN 454 ÇADIRIN ENERJİSİ SAĞLANDI

İlde birçok noktada değişik büyüklüklerde kurulan 32 deri kentte saha kayran 3 bin 454 çok çadırın başta istinas ve tavzih ihtiyaçlarını lazım durumlarda jeneratörlerle karşılayan şeriklik, yıpranmamış kurulan otağ kentler için bile enerji taleplerini almaya devam ediyor.

GAZİANTEP’TE 93 ÇADIR KENTTE 5 BİN 428 ÇADIRIN ENERJİSİ SAĞLANDI

Gaziantep’te birçok noktada ayrımlı büyüklüklerde kurulan 93 deri kentte düz düzlük 5 bin 428’i çok çadırın ilkin ısınma ve tavzih ihtiyaçlarını lazım durumlarda jeneratörlerle karşılayan şeriklik, eskimemiş kurulan deri kentler üzere birlikte enerji taleplerini almaya devam ediyor.

Böylece şeriklik, alelhusus depremin güç yaşandığı Nurdağı ve İslahiye kadar ilçelerdeki vatandaşlar amacıyla kurulan keçe yahut taşımalık kentlerde, tenvirat ve istinas kabilinden acil ihtiyaçlar üzere muktezi enerji arzını karşıladı.

ADANA’DA ÇADIR KENTLERE ENERJİ SAĞLANDI

Adana’dahi ayrımlı büyüklüklerde kurulan 76 otağ kentte vadi düzlük 2 bin 762 çadırın özellikle ısınma ve ışıklandırma ihtiyaçlarını önceden jeneratörlerle karşılayan şirket, şu anda bu noktaları şebekeden besleyebiliyor. Toroslar EDAŞ çerge kentlerin yakınına konumlandırdığı trafolar, kentlerin içine yerleştirdiği rekiz ve çektiği iletkenlerle otağ kentlerde tehlikesiz yerleşimi sağlıyor.

3 BİN 167 DÜZLÜK ÇALIŞANIYLA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Toroslar EDAŞ çerge kentlerin yakınına konumlandırdığı trafolar, kentlerin içine diktiği ağaç ve çektiği iletkenlerle çerge kentlerde sakıncasız yerleşim sağlanmasını amaçladı.

Sorumluluk bölgesindeki depremden etkilenen illerde Toroslar EDAŞ; Payitaht EDAŞ ve Ayedaş ile gelişigüzel özge neşelilik dağıtım şirketleri ve müteahhit firmalardan gelen destek ekipleri bile karışma olmak amacıyla 3 bin 167 kayran çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Saha çalışmalarında 107 kamyon, 198 sepetli vesile, 969 pick-up ve toplam gücü tahminî 41 bin kilovata vasıl değişik büyüklüklerdeki 2 bin 472 elektrik üreteci kullanılıyor.

Share: