Hamilelik döneminde şeker hastalığı teşhisine ilgi: Doğan torunlar riziko altında

Gebelik döneminde diyabet teşhisine ilgi: Doğan dallar riziko altında

DİYARBAKIR Diyarbakır Selahattin Eyyubi Çap Hastanesinde vazifeli İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Rabıt Menteş Adıyaman, diyabet nedenleri kendisine; “Obezite, temel ve ağababa de yahut ikisinde apansızın birlikte cins diyabet hastalığının olması. Kadınlarda gebelikte teşhis konmuş benzeri şeker hastalığı hastalığı, ruhsal gerilim çokça kocaman. Stresli bire bir dirim tarzı ve hareketsiz hayat tarzı özelikle tip2 diyabete bozukluk olabiliyor” dedi.

İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Deste Menteş Adıyaman, diyabettin umum ortada diyabet yerine bildik kan şekerinin kandaki dozunun mukannen düzeyin üstünde seyrettiği aynı hastalık olduğunu söyledi. Diyabettin, vücutta kâin pankreas organında salgılanan genişlik mehabetli nefes şekerini aranjör hormonlardan biri olan insülin hormonunun tüm ya da bölümsel eksikliği, evet bile yeteri kadar salgılanıyorken çevre dokularda yanıtsızlığı olma durumu olduğunu tamlayan Dr. Adıyaman, “Belirtileri rahatsız gaga kuruluğundan çokça şikayet kıymetiharbiye. Çokça aşkın akarsu kabul etme isteği peki. Haddinden Fazla idrara hayat, katmerli yemek yeme isteği, bunun birlik damarı bozuk aşırı kilogram kaybı olabilir. Görmede bulanıklık, ciltte kuruluk, enfeksiyonlara sızıntı kabil. Ahali ve ayaklarda yanma, çökme, dert kabil semptomlarla, şikayetlerle bize başvurabiliyorlar. Nedenleri, az buçuk ne çeşidi olduğu balaban” dedi.

“Hastanın bilinçlenmesi, diyetine ve egzersize uyması yeryüzü birkaç iyileştiren tedavi kadar, hatta ara sıra onun önüne bedii”

Tip1 şeker hastalığı hastalığında kalıtım bilimi tıpkı sorundan periferi insülin hormonu tamamen olmadığı, salgılanmadığına aktaran Dr. Adıyaman, “Tip2’dahi ise biraz henüz obezitenin temel ve ağababa dahi yahut ikisinde şırakkadak bile olabilir şeker hastalığı hastalığının olması. Kadınlarda gebelikte tanılama konmuş aynı şeker hastalığı hastalığı, ruhsal gerilim haddinden fazla mefret. Stresli ayrımsız dirim tarzı ve akışmaz yaşam tarzı özelikle tip2 diyabete bozukluk olabiliyor. Gebelikten önce diyabet hastalığı sıfır hamilelik sırasında diyabet tanısı almasına gestesyonel diyabet diyoruz. 24. haftadan sonra tanılama koyuyoruz. Tanı alınan hastalar hamilelik diyabeti tanısı alıyorlar. Doğan çağa şeker hastalığı hastası olmuyor, riziko altındadır. Çocuğun doğumdan bilahare hipoglisemi hamilelik süreci süresince katmerli kilo alımına bağlı bazı bazı doğum komplikasyonları olabiliyor. Hastanın bilinçlenmesi, diyetine ve egzersize uyması en beş altı medikal tedavi kadar, üste ara sıra onun önüne geçer, kıymetlidir. Hastaların bilinçlendirilmesi çok koca. Bizde hastane kendisine belli aralıklarla hastalarımız şeker hastalığı okulu altında eğitimler veriyoruz” ifadelerine vadi verdi.

Share: