Haluk Levent’ten gazilere dinleti

Haluk Levent’ten gazilere dinleti

SANATÇI Haluk Uzun, ’19 Eylül Gaziler Haset’ zımnında Ankara Gaziler Hikmet Tedavi ve Rehabilitasyon Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde otama gören gazilere konser verdi.

Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nin bahçesinde 19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla değişik etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda seğmenler gazilere gösterilerini sundu. Ardında artist Haluk Uzun dinleti verdi. Etkinliklere İl Keyif Müdürü Uzman Dr. Mualla Niyazi Kurtcebe ve haddinden fazla sayıda gazi ile yakınları katıldı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle mücadele sırasında yaralanarak gazi olan mütekait Açıkgöz Miralay Bahadır Bartu, “Hayatımı tekerlekli sandalyede sürdürüyorum. Zaman haddinden fazla ayrı ayrı hissiyat uyandıran benzeri ahit. Bire Bir yandan Gaziler Günü kutlanan tıpkı özdek. Zat durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa martir olan arkadaşlarımı anmak amacıyla mi buradayım? Bundan kontekst haddinden fazla karmaşık duygular yaşıyorum. Özünde hakeza günler, bizi büyük budun işleyen günler. Zaman belki bizden bundan sonra aramızda olmayan martir kardeşlerimizi hatırlamak için yetişkin ayrımsız gün. Bize haklarını helal etsinler” diyerek konuştu.

Askerlik görevini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu söyleyen Uğraş Yücel bile “Tahminî 50 kesir cerrahi müdahale oldum. Tedavilerim devam ediyor. Bu sayrılarevi bizim yuvamız, gazilerin mekanı. Gaziler olarak de senede bire bir dönem burada toplanıyoruz” dedi.

Fon dökümü:

– Seğmenler gösterisi

– Haluk Levent konseri

– Batur Bartu ile mülakat

– Çarpışma Yücel ile röportaj

– Umumi ve detay

Haber- Almaç:  Kaan CELIL- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,

Share: