Hakeza vicdansızlık görülmedi

İstanbul’dan Kars’a revan geçici otobüsünde, valizlerin arasına konulan iki köpekten birisi havasızlıktan öldü.

Olay, Kocaeli’nin İzmit ilçesi otobüs terminalinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye bakarak, İstanbul’dan Kars’a revan otobüse binen aynı nüfus, iki kangal cinsi köpeğini üstelik bagaja koyarak yolculuğa daha çok. İzmit’te bagajı açan otobüs firması çalışanları, köpeklerden birinin fenalaştığını ve yere yığıldığını gördü. Firma çalışanları his masajı yaparak köpeği hayata döndürmeye çalışsa birlikte bire bir kapik öldürme oldu. Görüngü yerine gelen polis ekipleri, köpek sahibini gözaltına aldı. İfadesi alınan koca, erkin bırakıldı.

“İnsanlık dışı ayrımsız olay”

Olaya aksülamel gösteren aynı yurttaş, “Hayatımda hakeza ayrımsız öz görmedim. İnsanlık dışı bire bir fenomen. Köpeğin bagaja konulmaması gerekiyor, bu kusurlu benzeri molekül. Otobüs şoförü ve yolcular köpeğin arabaya bindirilmesine on paralık mi tepki göstermedi? Şüphesiz böyle aynı şeye müsaade verilebilir. Bu olaya aynı fehva veremiyorum. İstanbul’dan otobüs yola çıkıyor ve kapik burada ölüyor. Bu konuda tedbir alınması gerekiyor. Kapik sahibinin başıboş bırakılmaması ve cezasını çekmesi gerekiyordu” dedi.

Telef olan köpek ise dakikalarca yerde bekledi. Vücut örtülen köpeği, terminale gelen yolcular birlikte dehşetle izledi. – KOCAELİ

Share: