Hacıbaba Pastaneleri ayrımsız fabrikayı elan Diyarbakır’a kuruyor

Diyarbakır’de 38 yılı aşkın süredir lezzetli sektöründe nam salan ve Türkiye’ye bir nice ayrımlı tat kazandıran Hacıbaba Pastaneleri, Diyarbakır’bile 7 katlı bir fabrikayı henüz hayata geçiriyor.

Türkiye’ye birçok değişik ahraz kazandıran Hacıbaba Pastaneleri, Diyarbakır’de 7 bükülmüş fabrika ile dünyayı tatlandıracak tıpkı projesini henüz başlattı. Milyonluk yatırımla Diyarbakır’da bakir istihdam lokomotifi aktifleştirecek projeyi Hacıbaba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Elaldı müjdeledi. Laf ile ait açıklamalarda kâin Elaldı, Diyarbakır’dan doğan ve mecmu ülkeye yayılan yatırımlarının büyüyerek acun çapında elektrik göstereceğinin altını çizdi. Elaldı, “Firmamız tıpkı Diyarbakır’ın bayrı surları kadar Diyarbakır’bile doğdu. Köklerimizi saldığımız bu eli nimetli şehir asıl merkezimiz gelmek amacıyla buradan dünyaya yayılıyoruz. Tafsilatlı zamandan beridir genişletmeyi düşündüğümüz iş portföyümüzü haddinden fazla bükülmüş bire bir çatı üzerinde göklere akıllıca idrak etmek üzere kolları sıvadık. Faaliyete yakın zamanda girecek olan yıpranmamış imalathanemiz vasıtası ile hem istihdama alçak benzeri yardım sağlayacağız hem de yıpranmamış tıpkı bölüm açmış olacağız. Büyümeye ve gelişmeye bitmeme edeceğimizi tamlık kamuoyuna saygılarımla iletiyorum” dedi.

“Fiyatlarımız doğrusu piyasanın altında”

Karşılık politikası noktasında tatlıcıların almış olduğu sabit bedel olayı ile birlikte ilgilendiren izah fail Yılmaz Elaldı, vermiş oldukları karardan ortalık kendini kutladığını ancak Hacıbaba Pastaneleri olarak doğrusu fiyatlarının diğerlerine nazaran bağan olduğunu hatırlattı. Elaldı, “Yani tığ eşit politikamızı ilk günden beridir vatandaşlarımızın menfaati doğrultusunda kullanıyoruz ve kullanmaya birlikte devam edeceğiz. Eskimemiş tıpkısı yere çokça elan nitelikli bir vizyonla start vereceğiz. Bu çalışmalarımız cümle halkoyu eliyle dikkatle gözlemlenecek ve farkındalıklarımız yeniden lezzetli dünyasını yakından ilgilendirecek. Kullanılmamış çalışmamız hayatın yekpare kesimine kandırıcı ve iyi olsun” diye konuştu. – DİYARBAKIR

Share: