Güre Yıldızlar 30 Ağustos Galebe Bayramı Ayak Topu Şenliği sona erdi

Samsun Bafra Belediyesi yoluyla ikincisi planlı Genç Yıldızlar 30 Ağustos Utku Bayramı Ayak Topu Şenliği bitiş ve kupa töreniyle sona erdi.

Bafra Belediyesi Spor Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen 8 takım ve yaklaşık 200 sporcunun savaş ettiği turnuva, birbirinden fırtınalı maçlara fon oldu. 2011-2012- 2013 doğumlu sporcuların yeteneklerini sergilediği turnuvanın şampiyonu 23 Nisan Ayak Topu Kulübü oldu. Turnuvada 1453 Fetihspor ikinci, Mevlanaspor üçüncü, Dededağspor de dördüncülüğü elde etti.

Kupa töreninde turnuvada görev kayran doktorlara, Lehçe Loda Yargıcı Gözlemcisi Maksat Göze ve detaylı yıllar Samsun İl Hakem Komitesi Başkanlığı Işleyen Helim Balakçı ve turnuvada görev düzlük Samsun bölgesi hakemlerine teşekkür plaketi verildi. Törende Şampiyon olan 23 Nisan Ayak Topu Kulübü’nün kupası ve madalyası Bafra Şehremini Hamit Tığ eliyle verildi.

Kupa töreninde yaptığı konuşmada sporun tamam insanları sevinç ve cümbüş etrafında buluşturan ortak ayrımsız olgu olduğuna değinen Başkan Hamit Tığ, “Sporun bireysel ve toplumsal yararı ana alındığında hem can hem dahi toplumlar için zinde bire bir hayat tarzı olduğu tartışılmaz aynı gerçektir. Yani spor yemeden içmeden keyif değil ayrımsız zamanda akilane ayrımsız eğitim bilimi biçimidir. Bafra Belediyesi yerine bu tatlılıkla çocuklarımız gençlerimiz ilkin atılmak üzere tamam vatandaşlarımız spora teşvik ediyoruz. İkincisini hayata geçirdiğimiz Zihayat Yıldızlar 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Futbol Şenliğimizde 8 mızıka ve kestirmece 200 çocuğumuz farklı elvan ama ayrımsız duygularla sportif savaş içerisinde oldular, yeteneklerini sergilediler. Dizge üzere spor ve hayat boyu spor anlayışına tutkun kalarak kentimizi spor organizasyonları ile buluşturmaya devam edeceğiz. Skordan evvel dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın heybetli olduğu organizasyonumuza katılan parçalanmamış takımlarımıza teşekkürname ediyorum” dedi. – SAMSUN

Share: