Giresunspor Kulübü Asbaşkanı Ayhan: “Beşiktaş’tan çekinmiyoruz”

Spor Kaba But Süper Lig’in 9. haftasında 8 Teşrinievvel Cumartesi haset Beşiktaş’ı konuk edecek Bitexen Giresunspor, galibiyete odaklandı.

Kulüp asbaşkanı Ercan Ayhan, AA muhabirine, sahadan 3 puanla ayrılmayı amaçladıklarını, hazırlıklarını buna bakarak yaptıklarını söyledi.

Beşiktaş’ın çok iri tıpkı kulüp olduğuna meni eden Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulüpler, camialar hangi kadar şişman olsa da futbol sahada yürekle oynanır. Geçtiğimiz mevsim bunu tamam ayak topu camiasına gösterdik. Geçen mevsim Beşiktaş’ı İstanbul’dahi 4-0 kadar değişik skorla yendik. Giresun’bile ise berabere kaldık. Tıpkısı başarıları bu sezon da yapmak istiyoruz. Beşiktaş’tan çekinmiyoruz. Onları evlerine puansız yollayacağız.”

Ayhan, bu zaman başarı çıtasını daha dahi yukarılara taşımayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Mütevazı benzeri kulübüz. Kadrosuyla, kulübüyle, mali yapısıyla alçak gönüllü aynı dünya. Fakat geçtiğimiz mevsim Süper Lig’de adından bayram ettiren ayrımsız bando olduk. Bu dönemdeki hedefimiz elan bile mebzul yerlere yankılanmak. Sezona da bol başladık. İddialı tıpkı takım haline geliyoruz.” diyerek konuştu.

“Süper Lig’de yenemeyeceğimiz mızıka yok”

“Süper Lig’de yenemeyeceğimiz mızıka yok.” ifadesini kullanan Ayhan, “Bunu sabık zaman ‘Dört Büyükler’ ilkin olmak üzere, aldığımız gür skorlarla gösterdik. Galatasaray’ın bu mevsim bir tane mağlubiyeti var, o da Giresunspor karşısında.” şeklinde konuştu.

Ayhan, tek kulüpten çekinmediklerini dile getirerek, “Gelecek haftalarda Giresunspor’un gür sonuçlar alarak adalet ettiği yerde olacağına inanıyoruz. Bu ligde kesinlikle kalıcıyız. Biz dümen namına, maharet heyetimize ve oyuncularımıza sonuna büyüklüğünde güveniyoruz. umumi heyet yerine kendilerinin yanındayız.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: