Giray Bulak: “Bu yengi önümüzü aydınlatacaktır”

– Giray Bulak: “Bu galibiyet önümüzü aydınlatacaktır”

Denzlispor Teknik Direktörü Giray Bulak:

“Bu yaşanan kırıcı sonuçları eksiltmek için elimizden geleni yapacağız”

DENİZLİ – A. Denizlispor Maharet Direktörü Giray Bulak, Tuzlaspor galibiyetinin arkası sıra, “Bu yengi kesinkes bizde silkinme yapacak ve önümüzü aydınlatacaktır” dedi.

Spor Kıç 1. Lig’in 12. haftasında A. Denizlispor, mihman ettiği Tuzlaspor’u 4-3 yenik etti. Takımının ilk galibiyetini almasından hava bahtiyarlık yaşadıklarını tamlayan A. Denizlispor’un çiçeği burnundaki Teknik Direktörü Giray Kaynak, “İlk öğün galibiyetimiz oldu. Bu anlamda çocuklar çok sevindi. Aslında Denizliler ve bizler birlikte sevindik. Denizli farklı ayrımsız site, kulübünde tıpkı şekilde paralel gitmesi gerekiyor amma maatteessüf gâh bahtsızlık ve şanssızlıklardan periferi bu pozisyondayız. Bu yaşanan ızdırap sonuçları kısaltmak amacıyla elimizden geleni yapacağız. Karşılaşma ile ilgili çokça aşkın bahsetmek irade etmiyorum. Bizim çıktı kent yapısıyla, taraftarlarla, dalavere ve topçu bütünlüğüyle ilişkin işlerimiz var. Elbette idare maçta yengi alınamadığı için benzeri zerre kitle durumda ama bu yengi muhakkak bizde silkinme yapacak ve önümüzü aydınlatacaktır. Oyuncularımızı tebrik kartı ediyorum, ferah savaşım ettiler” dedi.

“5 noksan futbolcuyla pik çıktık”

Tuzlaspor’la oynanan maça 5 noksan futbolcuyla çıktıklarını ilgi çeken Giray Bulak, “Oyuncularımız uygun rakiple mebzul oynadılar. Alıntı yasağımız olduğu amacıyla elimizdeki oyuncularla bitmeme etme mecburiyetimiz var. Sahada gördüğünüz oyuncuların yarısı U19 yaş takımın oyuncusu. Bugün geçmiş 11’bile oynayan 5 çıngı haddinden fazla oylumlu futbolcumuz yoktu. Olanlarla devam edeceğiz ve onları geliştireceğiz. Önümüzdeki perşembe haset Urfaspor’la yürek maçımız var. Oynamayan oyuncuları değerlendireceğiz. U19 yaş takımın maçını cumartesi izledim ve oradan 5-6 oyuncu içimize katacağız. Kupa maçını sonunu ansızın ama iktisap odaklı gençlerle oynayacağız” şeklinde konuştu.

“Antlaşma içerisinde insanlar yığınlaşabiliyor”

A. Denizlispor’la kopça uyuşma yaparak ayrılan Mutlu Bakkal ile ait açıklamalarda bulunan Kaynak, “Denizlispor’dan ayrılan Mesut hoca benim kardeşim. Ongun hoca, sonuç derece bu ülkede yetenekli hocaların başında gelenler arasında düz düz arkadaşım. Devir içerisinde insanlar yığınlaşabiliyor. Arada Bir sorunların üstesinden gelemeyebiliyor. Takımdaki oyuncular bire bir oyunculardır. Takımda aynı güdeleme çalışması yaptık. Yeni hocadır ve oyuncu biraz dahi kendini kabul yol açmak için yüksek verim oynamış türlü” ifadelerini kullandı.

Share: