Gevaş Şehremaneti Spor kumlu futbolu şampiyonu oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Gevaş Belediyesi işbirliği ile kombinasyon edilen kumsal futbolu turnuvasında Gevaş Uray Spor böke oldu.

Gevaş Belediyesinin eş sahipliğinde Van Gölü sahilinde başlayan ve bu yıl üçüncüsü planlı organizasyona katılan 4 topluluk üç dönüş boyunca müthiş uğraş etti. Turnuvanın son günündeki bökelik maçında Gevaş Uray Spor, Yavuzlar Savuşturmak Fabrikasını 7-1 mağlup ederek Alanya’da yapılacak Türkiye finallerine katılmaya doğruluk kazandı.

Gevaş Şehremini Maksat Sezer, turnuva boyunca güzelce maçlar izlediklerini anlatım ederek, “Türkiye Futbol Federasyonu ve belediyemizin kolektif düzenlemiş olduğu kumbaşı futbolu turnuvası binnetice zaman yapılan maçlarla sona erdi. Ben burada üç bölüm süresince centilmence savaş fail hep takımlarımızı kutluyorum. Turnuva süresince burada haddinden fazla evire çevire maçlar izledik. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği sabık herkesi kutluyor, Alanya’da yapılacak olan Türkiye finallerinde Gevaş Belediye Spor’a başarılar diliyorum” dedi.

Turnuvanın arkası sıra tamam takımlar adına gücük tıpkısı müracaat özne Aşama Sorumlusu Yunus Fellah ise “Bu turnuvada familya sahipliğini üstlenen Gevaş Şehremini Murat Sezer’e maddesel ve manevi desteklerinden dünya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – VAN

Share: