Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti tehlikeli bent gördü

Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti güç demet gördü

TOKAT – Tokat’ta gençlerin köylerinin erdemli tepesine Türk Bayrağı dikerek dalgalandırdığı görüntüler toplumsal medyada ilgi gördü.

Tokat’ın Artova ilçesine ilişkin Çelikli Köyünde gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti takdir topladı. Gençler köyün faziletli benzeri tepesine traktör yardımı ile bayrak direği dikti. Türk Bayrağını dalgalandırdıkları o anlara ilişkin görüntüleri toplumsal medya hesaplarında paylaştı. Gelişmemiş sürede ağır rabıta gören paylaşım sonrasında Artova Kaymakamı Erkan Atam, gençleri köyde musahabe edere Türk Bayrağı hediye etti. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ise sosyal iletişim araçları hesabında “Doğuştan dirimsel vatan ve simge sevgisi, Kaymakamımız Artovalı yiğitlerimize rengini ecdadımızın kanından düzlük Koskocaman Bayrağımız ile Bayrak direğini gönderdi. Bayrağımız göklerde sonsuza çatışma dalgalanacak. Yurt ve Sancak sevdanız ile kurum duyduk yiğitler” şeklinde paylaşımda bulundu.

Gençlerden Kürşat Sansar, köylerinde Türk Bayrağı dalgalandırmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Pençe Kilit operasyonu bitmeme ediyor. Onlar için bayrağımızı köyümüzde dalgalandırmaya tamamıyla hazırız. Askerlerimiz esen olsun, var olsun” diye niteleyerek konuştu.

Share: