Gemlik’te kullanılmamış gerçekten sanayi sitesi üzere icraat sürüyor

İlki 39 sene ilk Gemlik’te Bursa yolu üstünde kurulan Gemlik Bayağı Uran Sitesi yıllar geçtikçe esnafların taleplerini karşılayamaz arkaç gelirken, yıpranmamış ayrımsız oldukça uran sitesini Gemlik’e vermek için Gemlik 2. Siftinlik Endüstri Sitesi Bina Kooperatifi kuruldu.

Gemlik Belediye Reisi Mehmet Garaz Sertaslan’ı ülfet eden kooperatif yönetimi Gemlik Siktirici Uran Sitesinin imdi ihtiyaçları karşılayamadığını tabir ederken, Gemlik’e bakir aynı sanayi sitesi kurulmasının vazgeçilmez olduğunu belirtti.

Gemlik’te 39 yıl evvel kurulan basit Sanayi Sitesinin daha çok az olduğunu rapor eden kooperatif başkanı Koçak Aşkın, “İlçemize yıpranmamış bire bir kıtipiyoz endüstri sitesi vermek için çalışmalarımıza başladık. Zaman Gemlik ilçe merkezinde, bodrum katlarda, akıllıca olmayan koşullarda 300 civarında esnaf ve sanatkar cıvıltı gösteriyor. Kooperatifimizin amacı ilçemizde çatı altlarında faaliyetlerini sürdüren esnaf ve sanatkarlarımıza, günün şartlarına akıllıca bire bir düzentileme kayran kazandırmaktır” dedi.

Gemlik Şehremini Mehmet Maksat Sertaslan çatı kooperatif yönetimine çıktıkları yolda başarılar dilerken, “Adi Sanayi Sitesinin bundan sonra yurt kuzuluk geldiğinin farkındayız. İlçemizde beceri ve modern şartlardan mahrum dükkanlarda aksiyon yapmaya çalışan esnaflarımıza faaliyetleri amacıyla yeni tıpkı sıradan endüstri sitesinin kurulması artık kaçınılmaz oldu. Esnaf ve sanatkarlarımıza bakir ayrımsız gerçekten uran sitesinin kazandırılması konusunda üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Gemlik’te esnaflığını sürdüren kardeşlerimden isteğim, bu kooperatife üye yerine sürecin hızlanmasına yardım sunmalarıdır” ifadelerini kullandı. – BURSA

Share: