Gemlik’te Gösterişli Yağışa Alın Ilaç

Gemlik Belediyesi, ilçede akşam ezanı saatlerinde etkisini gösteren yağışların yarattığı sıkıntıları menetmek amacıyla gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Gemlik Belediyesi Malumat İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çevirgeç trafiğinin alçak olduğu bölgelerdeki sıkıntıları giderirken; Saffet İşleri Müdürlüğü ekipleri ise logarlarda tıkanıklık yaşanmasını göğüslemek için tün boyunca çalışmalarını sürdürdü. Gemlik Şehremini Mehmet Erek Sertaslan’da yağışın canlı olduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

2 greyder, 3 kepçe ve 50 personel ile geceleyin boyu teyakkuzda olan Gemlik Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde mevrut yekpare ihbarlara takkadak engelleme ederek ters durumları büyümeden çözüme kavuşturdu.

“AKŞAM BOYU TEYAKKUZDAYDIK”

Komutan Sertaslan, “Gemlik’te akşam saatlerinden itibaren yağmur çalışkan oldu. Bizlere mevrut kırıcı yağmur uyarılarını değerlendirdik ve ekiplerimizi hazır arkaç getirdik. Yağmurla beraber belediyemiz telefonlarına ve whatsapp hattına çok sayıda ihbar düştü. Gemlik’te bazı bölgelerimizde göçü ve su baskınları meydana geldi. Arazi kaymalarına ekiplerimiz engelleme ederken akarsu baskınlarını ise Buski ekiplerine aktardık. Akşam geç saatlere kadar Gemlik’te vahim yağıştan etkilenen hemşehrilerimizin mağduriyetini bürümek üzere çalışan bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Share: