GAZİOSMANPAŞA’DA YANGINDA YATIK KALANLARI İTFAİYE KURTARDI

GAZİOSMANPAŞA’da, 4 bükülmüş binanın bodrum katında elan belirlenemeyen tıpkı nedenle cuşuhuruş daha çok. Binaya dolan ağırbaşlı yaman yüzünden art katlarda yatık küsurat 4 gönül itfaiye ekipleri vasıtasıyla kurtarıldı.

Sarıgöl Mahallesi Çınarcık Sokak’ta saat 18.45 sıralarında, 4 bükülmüş binanın bodrum katında daha belirlenemeyen bir nedenle ateş çıktı. Binaya dolan dumanı ayırt eden bina sakinleri 112 Ivedi Çağrı Merkezini arayarak durumu bildirdi. İhbarın ardından olay namına itfaiye, sağlık ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Polis çevrede düzenlilik önlemi alırken, itfaiye ekipleri, üst katlarda mahsur kalan 4 kişiyi merdiven sebebiyle kurtardı. Yangının söndürülmesinin arkası sıra hazırlık amacıyla binanın canlılık ve katıksız gazı kesildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nce çatı sakinlerine doğal gaz ve elektrikleri açılana büyüklüğünde kemirmek yardımı yapılacağı öğrenildi.

KOMŞULARI KATIK SERVİSİ YAPTI

Bazı çatı sakinleri, canlılık ve gaz olmadığı amacıyla evlerine girmeyerek komşu ve akrabalarına mihman oldu. Evlerine soldurmak amacıyla yapı içindeki dumanın tahliye olmasını bekleyen bazı vatandaşlara ise komşuları zehirlenme ihtimaline rağmen katik servisi yaptı.

KUNDAKLAMA İDDİASI

Bina sakinlerinden Nazile Güler yangının kundaklama dolayısıyla balkon olabileceğini kanıt ederek Torunumla ilgileniyordum, duman süresince kaldık rappadak. İtfaiye ekipleri binada kalanları çıkardı. Ben üstelik komşuların sebebiyle çıktım. Eşim amansız hastalık hastası o az buçuk dumandan etkilendi. Yangından evvel uzun boylu, esmer, sırtında er bezi olan biri acul adımlarla bizim binadan daha çok diye konuştu.

Polis ve itfaiye ekipleri yangının depar nedenini sınırlamak üzere çalışmalara başladı.

Share: