Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kabul töreni verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümü nedeniyle kabul resmi verildi.

Gaziantep Valiliği yoluyla 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle planlı kabul töreni, 25 Aralık Panorama Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice, DOĞRU Tümen Gaziantep Mebus Bahir Bakbak, MHP Gaziantep Milletvekili Büyük Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Liva Hacı Halil Osma ile protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Gösterişli Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda konuşan Vali Recep Soytürk, 100 sene önce ülkeyi uğraştırmak talip dönemin zihayat devletlerine karşı mebzul bir alemdar, politikacı, askerin liderliğinde birlik Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Önder Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Ulu Alemdar Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Haddinden Fazla şükür hakeza askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Mümasil benzeri tarihte o genlerin bizde üstelik olduğunu 15 Temmuz’da hep bu arada gösterdik. Öyle tıpkısı coğrafyadayız kim analog koşullar etrafımızda dolaşıyor. Benzeri duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda ki olursa olsun 30 Ağustos’taki kadar ülkemizin bağımsızlığı için istek birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden benzeri karış yerey vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle kardeşçe edip bayramlarını kutladı.

Galibiyet Bayramı için hazırlanan özel gato protokol üyelerince kesildi.

Resepsiyona, YANLIŞSIZ Parti Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Arka ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Yaya Erkânıharp Miralay Özhan Özvural, Şehremini Servet Ramazan, 7 Ara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Jandarma Komutanı Miralay Selami Akşit, İl Itimat Müdürü Ahmet Aldanmaz, çekicilik müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği eliyle Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’ndaki salonda planlı programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Telakki Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki bir dernek salonunda düzenlenen programda, Vali Ömer Faruk Coşkun ile eşi Sevilay Ateşli davetlileri karşıladı.

Ilbay Coşkun, gazetecilere, yurt ve istiklal için ecdadın yapmış olduğu mutlu mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve henüz ati taşınması noktasında bizlere şişman görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Güvenli Terzioğlu, Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Miğfer Yağan, gaziler, şehit aileleri, sivil cemiyet kuruluşu ve siyasal partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: