GASPÇILAR POLİS OPERASYONUYLA HAKEZA YAKALANDILAR

SANCAKTEPE’de müşteri kadar girdikleri markette, hareket yeri sahibini cep telefonu yükleme kablosu ile bağlayarak kasada bulunan paraları ve 2 cep telefonu gasbeden kar maskeli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin gasp yaptıkları anları asayiş kamerası tarafından görüntülendi. Şüphelilerin Kocaeli’nde yakalandıkları anları ise polis kamerası görüntüledi.

MÜŞTERİ GİBİ GELİP İŞ YERİ SAHİBİNİ BAĞLADILAR

Sancaktepe’de 04 Teşrinisani 2022 günü saat 13.55 sıralarında bire bir marketten silahlı kişilerin gasp yaptığı ihbarı üzerine polis harekete geçti. Görüngü hesabına giden polis ekiplerine hisse senedi yerindeki paraların iki yaşama tarafından gasbedildiğini belirten sızlanan Abdullah R. İş yerimde bekâr başınaydım. İçeri iki dirilik girdi. Ben onları kamera sandım. Ancak çabucak kar maskeli olduklarını gördüm. Şahıslardan biri silahını çıkararak beni dükkanımın zir katına götürdü. Telefonun yükleme kablosuyla beni bağladı. Bu sırada ayrıksı suratsız kasaya akla yatkın yönelmişti. Onlar gittikten sonra bağlarımdan kurtulup kasaya baktığımda paraların ve iki skor cep telefonunu gasbedildiğini anladım dedi. Şüphelilerden şikayetçi olduğunu söyleyen Abdullah R., kasanın zarfında 1700 dolar ile 10 bin liralık mal olduğunu belirtti.

GASP APANSIZ SANİYE SANİYE KAMERALARA YANSIDI

Gasp Kesim Amirliği vasıtasıyla olayla ilişkin başlatılan soruşturmada markette yaşanan gasp anının kameralar vasıtasıyla saniye saniye görüntülendiği belirleme edildi. Müşteri görüntüleri kullanılarak aksiyon yerinden sâdır iki keleş strateji edildi. Takip sırasında kimlikleri tayin edilen şüphelilerin olaydan gücük süre sonra Kocaeli iline kaçtığı belirlendi.

KOCAELİ’NDE FAALIYETLER DÜZENLENDİ

Bunun üstüne Kocaeli’nde planlı operasyonla şüpheliler Rahmatullah O.(24) ile Nurullah Y.(18) gözaltına makbuz. Şüphelilerle gelişigüzel gasbetmiş oldukları iki sayı cep telefonu, 1500 dolar ve 2 bin 650 teklik servet ele geçirildi. Polis Güçleri operasyonunda şüphelilerin yakalandıkları anları ise polis kamerası görüntüledi.

TUTUKLANDILAR

İstanbul, Gasp Departman Amirliğine getirilerek sorguya alınan şüphelilerin olayda kullandıkları 9 mm çapında cebe bile Kartal’de benzeri adreste ele geçirildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye atıf edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: