Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Özdağ, Çorum’da konuştu Açıklaması

Utku Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Benim adaylığım herhangi birisinin adaylığına vabeste değil.” dedi.

Özdağ, partisinin Çorum İl Başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Galebe Partisinin kuruluşunun üzerinden tıpkısı sene geçtiğini söyledi.

Galebe Partisi adına nisan ayından itibaren Türkiye’nin gündemini belirlediklerini tamlayan Özdağ, halkın soy gündemini anlayıp, siyasete taşıdıklarını aktardı.

Benzeri gazetecinin “sığınmacılara vatandaşlık verilmesiyle” ait düşüncelerini sorması üzerine Özdağ, şöyle konuştu:

“Eksiksizlik Kılıçdaroğlu hesap uzmanı olmasına ve aday olmasına rağmen ‘önemli değil, esasta 500 bin, 300 bin kadar rakamlar bulunmayan” dedi. Nereden bildiğini düşkünlük ediyorum, ihtimal Süleyman Aristokrat kardeşi söylemiştir. ‘YSK’nın elindekinden daha bereketli rakamlar var bizde’ dedi. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu yalan söylüyor. Kemal Kılıçdaroğlu ‘Beklenti Özdağ dolma söylüyor’ derse, ego ona ‘hodri meydan’ derim. Ancak Eksiksizlik Kılıçdaroğlu domates dolması söylediğini bildiği için bana ‘hodri meydan’ diyemiyor. Bire Bir görüş önemlidir. CHP İstanbul’u 13 bin oyla aldı. 10 milyon seçmen var. Demincek Türkiye’bile bir seçim var, Kılıçdaroğlu ‘Ben adayım’ diyor ve “Efendim, 300-500 bin bulunmayan, elan az” diyor. 299 bin cılız mi?”

“Kemal Kılıçdaroğlu hıyanet adaydır. Erdoğan’ı seçtirmek amacıyla namzet oluyor.” diyen Özdağ, “Elinizde seçimi bir numara turda kazanacak aynı aday varken, 2011’den bu yana girdiği herhangi bir seçimi kaybetmiş benzeri genel başkanın politik kariyerini deminden bir dahi cumhurbaşkanlığı seçimi kaybederek cezbetmek istemesi, onun ferdî tercihidir. Fakat biz Galibiyet Partisi olarak Türk milletinin esasen benzeri al intihap kaybetmesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrımsız partilinin “Reisicumhur adayınız hala Mansur Pahal mı?” sorusuna “Hala Mansur Aheste” yanıtını veren Özdağ, başka bir partilinin “Kemal Kılıçdaroğlu namzet olursa siz birlikte aday tamam musunuz?” sorusunu ise “Sen gazeteci misin, sağ ol teşekkür ediyorum. Benim adaylığım herhangi birisinin adaylığına merbut değil.” şeklinde yanıtladı.

Özdağ, matbuat toplantısının arkası sıra esnaf ziyaretleri düzenledi.Share: