Fehamet Tiyatroları 18 ilde 33 temsille turneye çıkıyor

Şevket Tiyatroları 18 il, 2 ilçede 9 değişik baziçe ve 33 temsille turneye çıkacak.

Heybet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 19-25 Ara tarihlerindeki turne kapsamında 18 il ve 2 ilçede 9 ayrımlı oyun sergilenecek.

Turnede 33 olta Samsun, Çorum, Bolu, Zonguldak, Görgülü, Denizli, Rize, Ordu, Edirne, Edirne/ Keşan, Mardin, Tokat, Kırşehir, Kırıkkale, Ardahan, Iğdır, Balkı, Manisa/ Salihli, Uşak ve Afyonkarahisar’üstelik sanatseverlerle buluşacak.

Ankara Celal Tiyatrosu, Christian Grau-Stef’in uyarlayıp Doğan Ertener ve Fatoş Urgancı’nın çevirdiği, Süpürge Otu Mete’nin yönettiği çok ortaklı yayın “Binbir Şeb Masalları” ünlü oyunu 20-21 Mesafe’ta Samsun Şevket Tiyatrosu Sahnesi ve 23-24 Ara’ta Çorum Çap Tiyatrosu Sahnesi’nde; Donald Margulies’in yazdığı, Misyon Somay’ın çevirdiği ve Jason Hale’nin yönettiği “Şişman Hikayeler” ünlü oyunu, 20-21 Antrakt’ta Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kurultay Merkezi ve 23-24 Çatlak’ta Zonguldak Celal Tiyatrosu Sahnesi’nde sergileyecek.

Van Oran Tiyatrosu, Moliere’in yazıp Ayberk Erkay’ın çevirdiği ve Hakkı Kuş’un yönettiği “Scapin’in Dolapları” adlı baziçe ile 20-21 Mesafe’ta Münevver Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi ve 23-24 Mabeyin’ta Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi Şevket Tiyatrosu Sahnesi’nde engel diyecek.

İzmir Celal Tiyatrosu, Levent Ulukut’un yönettiği “Yıldızların Altında” adlı müzikal oyunu 20-21 Aralık’ta Rize İsmail Alp Kültür Merkezi Sahnesi ve 23-24 Meyan’ta Kalabalık Heybet Tiyatrosu Sahnesi’nde; Antalya Büyüklük Tiyatrosu ise Eş Long, Daniel Singer, Jess Winfield’in yazdığı, Leyla Özgüler Kalender’in çevirmenliğini yaptığı ve Mavi Yurtsal’ın yönettiği “Shakespeare’in Hep Oyunları” ünlü oyunu 20, 21 ve 22 Meyan’ta Edirne Oran Tiyatrosu Sahnesi ve 24 Mabeyin’ta Edirne Keşan Belediyesi Mevsuk Sesler Konferans ve Temaşa Salonu’nda sahneleyecek

Trabzon Oran Tiyatrosunun; Matei Visniec’in yazdığı, çevirisini Ahmet Güngören’in ve yönetmenliğini Maksat Çidamlı’nın üstlendiği “Nemli Tıpkısı Palyaço Aranıyor” adlı oyunu 19 Aralık’ta Mardin Artuklu Üniversitesi Sahnesi’nde oynanacak.

Sivas Celal Tiyatrosunun; Bülent Usta’nın yazdığı ve Mehmet Yıldız’ın yönettiği “Sentetik Zeka” ünlü oyunu 20 Antrakt’ta Tokat Atatürk Kültür Sarayı Adnan Menderes Salonu’nda, 21 Mesafe’ta Kırşehir Neşet Ertaş Ekin Müzakere Merkezi Tiyatro Salonu’nda ve 24 Aralık’ta Kırıkkale Kültür Sarayı’nde sanatseverle buluşacak.

Erzurum Azamet Tiyatrosu, Federico Garcia Lorca’nın yazıp Can Yücel’in çevirdiği ve Sezai Yılmaz’ın yönettiği “Eskicinin Tazesi” adlı oyunu 20 Açıklık’ta Ardahan Üniversitesi Aşırma Bayram Kültür Merkezi Salonu’nda; 22 Ara’ta Iğdır Kültür Merkezi Haddinden Fazla Amaçlı Konuşma Salonu ve Veca İbrahim Çeçen Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Sarayı Osmanlı Salonu’nda sahneleyecek.

Bursa Celal Tiyatrosu bile Vassily Sigarev’in yazıp Hüseyin Mevsim’in çevirdiği ve Uğur Ozan’ın yönettiği “Domates Dolması Makinası” adlı oyunu, 20 Aralık’ta Manisa Salihli Belediyesi Galebe Keskiner Seyretme Salonu’nda, 22 Meyan’ta Çeltek Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve 24 Çatlak’ta Afyonkarahisar Hattat Karahisari Kültür Sarayı’nde sanatseverle buluşturacak.

Share: