Fatsa’da şehremaneti personellerine yardımcı ailenin önemi anlatıldı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde, şehremaneti personellerine yönelik koruyucu ailenin önemi üzerine bilgilendirme yapıldı.

Fatsa Içtimai Hizmetler Müdürlüğü organizesinde, Fatsa Belediyesi personellerine yönelik sunum düzenlendi. Programda, Eş Toplumsal Politikalar Bakanlığı Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Patent Karabulut, belediye personellerine havari ev ait bilgiler verirken, personellerin merak ettiği soruları de yanıtladı.

Programda mütekellim Fatsa Içtimai Hizmetler Müdürü Mehmet Ekici, apotr eş ilgilendiren sunumlarının bitmeme edeceğini ilinek. Konuşmasında yardımcı ailelere verdikleri önemsen bahseden Ekici, “Sloganımız, herhangi bir çocuğun tıpkısı ailesi olması yönünde. Bu nedenle yardımcı ailelere haddinden fazla ehemmiyet veriyoruz. Cıvıl Cıvıl ilinde, aşağılık ilçelerimizi saymazsak arz az havari aileye erbap ilçemiz Fatsa. Tığ bu sayının artmasından yanayız. Fatsa’üstelik tıpkı farkındalık oluşturmaktan yanayız. Fatsa’nın her konuda önder olduğu kadar bunda bile önder olmasından yanayız. Bu yüzden apotr ocak eğitimlerimiz belediyemizle kapalı kalmayacak. Bunu tüm amme gelgel ve kuruluşlarımıza gen ağıl getirip anlatacağız. Herhangi Bir vatandaşımızın hava bakımında kalan çocuklarımıza dokunmasını istiyoruz. Bu yüzden herkese yardımcı ev olmaya çağrısı yapıyoruz. Sunumun yapılmasıyla ilişkin birlikte Şehremaneti Başkanımız İbrahim Etem Kibar ile emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Çocuklar için genişlik pir eş modelini hayata geçirmek istiyoruz

Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Patent Sıkıntı ise çap kendisine çocuklara yer gani şekilde bakım hizmeti ile gelişigüzel ayrıntılar üzere familya modelini hayata kılmak istediklerini söyledi. Karabulut, “Bunu sağlayabilmek üzere dahi çocuklarımızın toplumumuzda eke düzlük tutmuş, gür bala yetiştirebilecek ailelerimizle birlikte bu çocukların bakımını onların gönüllülüğü, bizim birlikte desteğimizle kaldırmak istiyoruz. Bu çerçevede üstelik koruyucu ailelerimizi hem desteklemekteyiz, hem dahi fehamet adına muktezi denetimleri yapmaktayız” şeklinde konuştu. – KALABA

Share: