Fatsa’da ekol bahçelerinde arılık ve bakım çalışması

Fatsa Belediyesi, 2022-2023 eğitim bilimi-tedrisat yılının başlamasına çevrilmiş günler kala okul bahçelerinde genel temizlik ve hizmet çalışması yaptı.

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz tatili süresince kullanılmayan ekol bahçelerinde ve çevresinde genel saffet çalışması başlattı. Öğrencilerin elan dimdik tıpkısı ortamda eğitim görmeleri amacıyla gerçekleştirilen kovanlık faaliyetinde ekol bahçeleri süpürüldü, yıkandı, yararsız ve atıklar toplandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince otlar biçilerek ekol bahçeleri temizlendi.

“Hep okullarımızda katışıksızlık çalışması yapıyoruz”

Fatsa Şehremini İbrahim Etem Erkân seçme fırsatta eğitime, dolayısı ile geleceğimiz olan çocuklarımıza destek olmaya devam ettiklerini belirterek, “Okulların açılmasına az benzeri müddet kaldığında Saffet İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz meslek bahçelerinde genel arılık çalışması başlattı. Bizim belirleme ettiğimiz ve gelen taleplere göre ekiplerimiz bilcümle okullarda arılık çalışması yapıyor. Bu zindelik kapsamında defa süpürme araçları ekol bahçelerini ve ekol girişlerini temizliyor, yıkama araçlarımız okul girişlerini merdivenlerini yıkayıp dezenfekte ediyor, Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz da yaz aylarında uzayan çekingen otların temizliğini yapıyor. Çocuklarımızın bayındır ve metin tıpkısı ortamda eğitim bilimi almaları amacıyla üzerimize düşen görevleri yapmaya bitmeme edeceğiz. Bu anlamda eskimemiş yetişek-tedrisat yılının balkı olmasını rica ediyor, birlik öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi. – CIVIL CIVIL

Share: