Fatih’te park sayısı 20’ye ulaştı

Fatih’in eke ihtiyaçlarından biri olan park yeri eksikliğini kaldırmak amacıyla ilçede planlama ve uygulama çalışmalarını inceden inceye yürüten Fatih Belediyesi’nin vasıta trafiğini rahatlatmak yerine açtığı park sayısı 20’ye ulaştı.

Mevcut otopark projelerine aynı yenisini henüz ekleyen Fatih Belediyesi, Seyyid Ömer Mahallesi’nde eskimemiş bire bir otoparkı elan Fatihlilerin hizmetine sundu. İlçedeki canlı otopark sayısı bakir hizmete açılan Emrullah Efendi Otoparkı ile 20’ye ulaşırken, bu otoparkların hep kapasitesi ise bin 500’ü geçti.

“Alay Malay parklanmayı önleyerek gidiş geliş akışını rahatlatıyoruz”

Konuyla ilişik açıklama eden ve Sulukule ve Karagümrük’te imal aşamasında iki otoparkın daha olduğunu tamlayan Fatih Şehremini Mehmet Ergün Turan, “Komütatör yoğunluğunun beraberinde getirdiği parklanma ihtiyacı kentimizin eksikliğini hissettiğimiz problemlerinden biri. Fatih konumu itibariyle birlikte buna arz haddinden fazla gerekseme duyan ilçelerden. Tığ vatandaşlarımızın birlikte talepleri doğrultusunda fırsat bulduğumuz seçme noktada bu ihtiyacı diremek ve alay malay parklanmanın önleyip trafik akışını bile ferahlatmak üzere eskimemiş otoparklar planlıyor ve hızlı ayrımsız aksiyonla hizmete alıyoruz. Şu an Fatih’te belediyemiz uhdesinde hizmet veren bütün 20 otoparkımız var. Serencam adına hizmete açtığımız Emrullah Görgülü Otoparkı vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet veriyor. Şu zaman imal aşamasında olan iki bakir otoparkımız da tamamlandığında ilçemizde park sayımız 22, komütatör kapasitemiz ise az daha 2 bin olacak. Yıpranmamış otoparkımızın mecmu şehrimize ve Fatihlilere körpe olmasını diliyorum” dedi.

Fatih Belediyesi’nin hizmette olan otoparkları

Aksaray, Atikali, Ayvansaray, Riyaset, Çatladıkapı, Draman, Duhaniye, Emrullah Efendi, Gelenbevi, İMÇ, Beyaban, Mevlanakapı, Mimar Sinan, Samatya, Seyyid Ömer, Süleymaniye, Topkapı, Ferz Caddesi, Yedikule ve Yenikapı

Fatih Belediyesi’nin yakında hizmete açılacak otoparkları: Karagümrük ve Sulukule. – İSTANBUL

Share: