Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Acılı, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekillik namına çocukları kırtasiye ve kitap yönünden dahi desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedris yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula bitmeme fail çocukları amacıyla “Terbiye ve Hareket Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; branş çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, makule üzere malzemelerin beraberinde Vekâlet marifetiyle internet sitesinden car edilen Yavru Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı betik birlikte yer alıyor.

Bakan Yoğunluk Kederli, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Gösteri Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde torunlar için yardımcı ve engelleyici hizmetler hakkında brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kavrayışsız bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor eden Üzüntülü, yavru esirgeme oynak ekipleri eliyle rustik bölgelerdeki çocukların koruyucu ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Yetişek ve Aksiyon Bindi Paketleri” hazırlandığına bel eden Kederli, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden dahi destekliyoruz. Eğitim ve Hisse Senedi Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula mecmu olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü bire bir terbiye tedris yılı diliyorum.”

Share: