Facebook Yahoo ile ayrımsız kaderi mi paylaşacak?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

VAKTIYLE Yahoo dünyanın en pop internet sitesiydi. Parçalanmamış genel ağ kullanıcılarının günde yeryüzü az aynı el girdiği ayrımsız şehir konumundaydı. Fakat dev internet sitesi sıkılma donör bire bir düşüşün arkası sıra yemeden içmeden Asya’nın muayyen bölgelerinde kâh hayranları olan bayağı aynı genel ağ sitesine dönüştü.

MarketWatch yazarı Therese Poletti, Markka Zuckerberg’in Facebook’u bile tıpkı tıpkı ibret rotaya çeviriyor olabileceğini belirtiyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Facebook’un tarihinde ilk defa kullanıcı düşüşü anlatım ettiği 2022’nin ilk çeyreğinin ardından bina yapılış Sermaye ikinci çeyrekte tarihinde ilk defa gelirlerinde düşüş paylaştı. Zuckerberg’mağara bu kriz sürecindeki cevabı ise rakiplerini taklit etmek yönünde oldu. Poletti konuyla ait açıklamasında Meta’nın, “platformu az daha öldürecek ve ESIR demokrasisini de birlikte götürecek kısık sulara” yöneldiğini yazdı.

Zuckerberg şirketin asıl uygulamalarını kullanıcıların ulaştığı içerikleri yönlendirebilmek üzere yapay zekaya çokça elan tabi hale getiriyor. Bu Çin’mağara TikTok uygulamasının taklidi niteliğini taşıyor. söz konusu etap Facebook ve Instagram algoritmalarında kullanıcılara henüz çok pahal verecek bati bire bir değişimi belen ediyor. Zuckerberg, şirketin ikinci çeyrek altın dengelem açıklamasında, Sermaye’nın uygulamaları içerisinde izleme edilen insanlar yahut hesaplar hesabına sezinleme motoruna henüz fazla güvenileceğini söyledi. söz konusu değişim yayınlarda veya videolarda tamamen yabancılardan mevrut içeriklerin görüleceği anlamına geliyor. Poletti kullanıcıların halihazırda TikTok üzerinden bunu yapabildiğine ilgi çekti.

Zuckerberg açıklamasında, “Şu anda aynı kullanıcının Facebook akışındaki içeriklerin tahminî %15’i ve Instagram akışlarında ise biraz elan ilavesi sentetik zeka yoluyla strateji etmediğimiz kişiler yahut grupların hesaplarından referans edilmektedir. Bu rakamların ati sene iki katın üzerinde artmasını bekliyoruz” ifadelerine saha verdi.

Toplumsal medya devi son beş altı yıldır skandallarla sarsılıyor. Bu skandalların genişlik büyüğü ise şirketin ABD seçimleri boyunca insanların yanlış bilgilendirilmesine ve kışkırtılmasına yardımcı olacak kullanıcı verilerinin satışına müsaade verilmesiydi. Kutuplaşan Facebook kullanıcıları intihap sonucunda adeta geçit boğaza gelmişti ve sonuçları hazmedemeyen çarkıt MEMLUK Başkanı Donald Trump’ın bağnaz destekçileri ÇAKER Kongresi’ni basmıştı.

Poletti Meta’nın bu tecrübeden hiçbir özdek öğrenmediğini belirtiyor. Zira yeni algoritmayla gelişigüzel çalışmalar yahut yer azından algoritmalar hangi yabancının kullanıcı içeriklerini göreceğine değişmeyen verir arkaç gelecek.

Facebook ve kül dünya, acı niyetli kimselerin bu algoritmaları zahir kendi istekleri için yönlendireceklerini çoktan öğrendi. Kışkırtıcı yayınların yahut videoların baskınlığı, ecnebi karşıtlığı getirecek bölen içeriklere bugün olduğundan daha korkutucu tıpkı ölçekte sebep benzer. Poletti sunma bereketli ihtimalle Facebook kullanıcılarının bire bir zamanların Yahoo hayranlarının yaptığı kabil terk zamanının geldiğine değişmeyen vererek ayrımlı uygulamalara yöneleceğini öngörüyor.

Zuckerberg Facebook ve Instagram’birlikte yapay zekanın daha çok devreye girmesinin yanı sıra ‘metaverse’ hayali amacıyla birlikte eş kaynağını artıracağını açıkladı. Poletti Meta CEO’sunun bu hayalini açıklarken şu ifadelere düzlük veriyor:

“Zuckerberg’mağara büyük vizyonu, dijital tıpkı tün kulübünde yahut derinti odasında yahut istediğiniz değme yerde arkadaşlarınızla takılabilmeniz üzere vurdumduymaz tıpkısı kulaklığın takıldığı; çimlerin, çiçeklerin, havanın, gökyüzünün, hayvanların ve insanların esas dünyasından çağrıştırmak isteyenlerin yaşadığı sayısal tıpkı evren yaratmaktır.”

“Sanal gerçekliğin hoppadak nüfusun siftinlik benzeri kesimi arasında pop olduğu halihazırda kanıtlandı. amma velakin Yahoo’nun Müessis Ortağı Jerry Yang’ın çoktan öğrendiği üzere esas hareket bitiren marifetiyle benimsenemeyecek kadar zehir mutasavver durumda. Bunun yerine, Facebook’taki Zuckerberg’in imdi umursamadığı mecmu yaşlılar; ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar, botlar yoluyla yönetilirken, meta destekçileri yeni aynı dünyaya odaklanacak: Tasalı edici, potansiyel yerine distopik ati.”

Poletti Facebook ve Instagram’ın kaydettiği büyümenin müstakbel dozaj kullanıcılar sayesinde değil kitlelere hitap etmesiyle gerçekleştiğine ilgi çekiyor. MarketWatch yazarı Meta’nın bu kullanıcılarını kaybetmesi durumunda reklam gelirlerinin düşeceğini ve benzeri Yahoo’nun bir tür cümbüşlü cihazlara geçememesi gibi zihayat rakipleriyle yarışamayan bir site ve hizmetler topluluğu halini alacağını söyledi. Bu noktaya gelinmesi yönündeki karar verici ise yine şirkette koşulsuz benzeri şekilde genişlik aşkın sözü sabık beşer olan Müessis CEO Mark Zuckerberg olacak.

Duraksız baziçe reklamları bozukluk biber dolması söylüyor?

 

İngilizler sosyal iletişim araçları dolandırıcılarına 63 milyon paund kaptırdı

 

Share: