Eskişehirli Gençlerden Çalışkan İletişim Atölyesine Büyük İlgi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Bilgisizlik Merkezi’nin düzenlediği, “Üretken Drama Yöntemiyle Canlı İletişim” atölyesi gençlerden büyük ilişki görüyor. Atölyenin ikinci kadro eğitimlerine katılan çoluk çocuk yaratıcı dram ile deli dolu iletişimi keşfediyor.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik işlik çalışmaları tamlık hızıyla sürüyor. Planlı atölye çalışmaları balaban deste görürken sonuç namına, “Doğurucu Dram Yöntemiyle Deli Dolu İletişim” atölyesi ikinci ekip eğitimleri gerçekleştirildi.

Yapılan atölyenin gençlere bildirişim üzerine değişik bir pencere açtığını tamlayan Büyükşehir Osmangazi Deneyimsizlik Merkezi yetkilileri, “Doğurucu Acıklı Yöntemiyle Deli Dolu İletişim Atölyesi, gençlerden rabıt görmeye bitmeme ediyor. İlgi dolayısıyla bu atölyemize bitmeme ediyor. Bu işlik ile kişiler arası bildirişim konusunu genel bir çerçeve ortamında irdelemeyi, iletişimi müspet ve ters etkileyen sebepler üstünde durmayı hedefledik. Antrparantez mıhlı iletişimi hızlandıran evet üstelik kırıcı vaziyetler üstüne ipuçları vermeyi ve bir nice disiplinden sönümsüz, disiplinler arası tıpkı talim yöntemi ile sanat eğitimi alanı olan doğurucu drama yöntemiyle birleştirip uyguladık. Konkre veriler elde etmeyi amaçladığımız atölyede, katılımcıların yaşam deneyimlerinden yola çıkarak caka oynama, tuluat vb. teknikler ile kurduğumuz çemberle paylaşarak çoğaldık” açıklaması yaptı.

Atölyeye katılan gençler farklı tıpkısı repertuvar yaşadıklarını belirterek, Büyükşehir Osmangazi Cahillik Merkezi’ne ve emeği geçenlere teşekkürname ettiler.

Share: