Eskişehir haberleri: Eskişehir’de ambulans ekiplerine müstakbel sürüş teknikleri eğitimi verildi

Eskişehir İl Cankurtaran Servisinde memur ekipler, encam sürüş teknikleri eğitimi sonrasında slalom gösterisi sundu.

İl Cankurtaran Servisi Başhekimi Dr. Iye Çalım Yaygı, Organize Uran Bölgesi’nde trafiğe mecbur alanda düzenlenen etkinlikte, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in üstelik dahil olduğu bölgedeki ekiplere yetişek verildiğini söyledi.

Yılbaşından bu yana yaklaşık 100 kişinin emin ve ati sürüş teknikleri konusunda eğitim aldığını tamlayan Pala, “Eskişehir özelinde bu eğitimlerin beraberinde motosikletli ambulansların birlikte filomuza katılması ile vakaya ulaşım süremiz 5 dakikanın altına inik durumda.” dedi.

Yaygı, Eskişehir’deki 41 istasyonda 698 personelin, 69 ambulansla görev yaptığını tabir etti.

Bilecik’te görevli ivedi tababet teknikeri Nurseda Gülmez ise eğitimin çok artağan geçtiğini dile getirerek, “Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada bunları deneyim etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Eğitimde genellikle aracın hakimiyeti ile ilişik motor bilgisi, zincir takmanın birlikte parkurlar vardı.” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir 15. Nahiye Eğitim Bilimi Koordinatörü Seda Delimsirek dahi 2022 yılında 4 yol ambulans sürüş teknikleri eğitimi düzenlediklerini, delege 81 personelden 14’ünün kadın olduğunu aktardı.

Etkinlik, yetişek alan personelin yaptığı slalom gösterisiyle sona erdi.

Share: