Eskişehir haberleri! Eskişehir’de adlı sanatkâr Ateşli Sabah’ın konserine alçak rabıta

Eskişehir’de ünlü sanatçı Ateşin Sabah’ın konser programı sanatseverlerden ciddi bandaj gördü.

Eskişehir Küçük Asya Firez ve Dayanışma Derneği vasıtasıyla Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde planlı Türk Nutuk Müziği Korosu Ateşin Sabah Besteleri konser programı sanatseverlerden tamam kademe aldı. Dinleti programının açılış konuşmasını eden Eskişehir Rum Hars Derneği Başkanı Av. Ahmet Doğanses, “Eskişehir’dahi topluluk kendisine Eskişehir halkımıza sosyal alanda, eğitim bilimi alanında, kültürel alanda katkılar sağlamayı meram ediniyoruz. Çölde kum tanesi kadar da olsa, Türk milletinin kültürüne sanatına katkıda yatmak bizim üzere haysiyet nişanesidir” dedi.

Koro Şefliğini Toplama Aksu’nun yaptığı konser programı bile ünlü sanatkâr Ateşli Sabah dahi tayf aldı. Birbirinden adamakıllı Coşkun Sabahleyin bestelerinin okunduğu konser programında, dinleti salonu izleyenleri almadı. Konser programını, bir gurup izleyici da mağaza dışında izledi. Dinleti sonunda; adlı artist Coşkun Sabahleyin’a ‘doğum günü’ sürprizi yapıldı. Sahnede ‘doğum günü’ pastasını kesen ünlü sanatkâr Coşkun Sabah, çokça duygulandığını ve çokça bahtiyar olduğunu söyledi. Ateşin Sabahleyin pastasını, sonuç meddah Fatih Mühürdar, artist Amaç Temas ve Cemiyet Başkanı Av. Ahmet Doğanses ile gelişigüzel kesti. Coşkun Sabah, “Gazeteciler, şarkılarımın hit olmasının sırrını çok sordular, ego sırrını çözemedim, benim şarkılarımı sizler sevdiniz. Sırrı, siz değerli halkımızda” dedi.

Dinleti izleyicilerden bilcümle mesabe alırken, bir nice yaşama ise salonun dolması zımnında kalp giremedi. Konser program, Ateşin Sabah’a çiçek takdiminden bilahare sona erdi. – ESKİŞEHİR

Share: