Eskişehir 2. Ulusal Yunus Emre El Topu Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Erkekler El Topu Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile geçen sene Eskişehir’birlikte düzenlenen Yunus Emre Hentbol Turnuvası’nı bu sene esasen devam ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Belediye Reisi Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Millî Yunus Emre El Topu Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Başbuğ Çorum, “Bu takımları kentimizde konuk etmekten çalım duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 yıl bilahare benzeri şampiyonluk elan keyiflendirmek istiyoruz”

Sabık mevsim namağlup adına geçmiş Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler El Topu Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in el topu ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. Hentbol, burada haddinden fazla sevilen aynı branştır. Süper Lig’üstelik tek olmamız, bize ayrı tıpkısı etki yüklüyor. Zinde ve ateş parçası ayrımsız ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, yaş ortalamamız siktirici güre. Bu ekibi kurarken, çabucak bu sezona göre hareket etmedik; geleceğe dahi envestisman yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin şişman sağlık alacağını düşünüyorum. Aynı ant dahi tığ savaş ederken keyif kabul etmek istiyoruz. Sporun gerektirdiği bildirme akıllıca şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 yıl sonra tıpkı bökelik daha yaşatmak istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: