Eşini tüfekle öldüren sanık bilge karşısına bundan sonra

Burdur’da eşi için kendisini ve çocuklarını korumak amacıyla 9 öğün tenkil kararı aldıran kadını öldüren âdem bilgili karşısına çıktı.

Burdur’un Burç Mahallesi’nde 8 April tarihinde döner dükkanında meydana gelen cinayetle ilişik açılan davanın evvel duruşma Çetin Ukubet Mahkemesinde görüldü. Eşini av tüfeğiyle iş yerinde öldüren maznun Serhan Seçer (34) hakkında, Atatürk Caddesi’ndeki hareket durumunda Nurcan Seçer’i tüfekle çığlık ederek öldürdüğü iddiasıyla, “taammüden eşe alın bile bile cani ve kasten öldürmeye girişim ” suçlarından hazırlanan iddianame, Burdur Çetin Ceza Mahkemesince akseptans edildi. Açılan davanın geçmiş duruşması Burdur Adliyesi Yoğun Ceza Mahkemesinde yapıldı. Sanık Serhan Seçer’in görüngü gecesi eşi Nurcan Seçer’i vurduktan sonra paket servisinde mergup motoru alarak kayınpederinin döner dükkanına gittiği ve tüfeği önce kayınbiraderi Ömer Kılıç’a doğrultan sanığın “Ben sana demedim mi Ömer?” dedikten sonra keskin gitmek için tetiğe bastığı ancak silahın alıkonulma yapması üzerine tüfeği kırıp fişekleri taharri ettikten sonra kayınpederi Mustafa Tığ’a doğrulttuğu aktarıldı. İddianamede, bu sırada caddenin karşısında dükkanı kâin sanığın babası Onur Seçer’in gelerek sanığın elinden silahı aldığını şahit beyanları ile kaydedildi. Zaman tanıdık davanın geçmiş duruşmasına SEGBİS sistemi ile bağlanan sanık Serhan Seçer, sucunu akseptans ettiğini, kendisinin sürmek istemediğini beyan etti.

Maktul avukatları savunmalarında, Nurcan Seçer’in tıpkısı süredir ayrı yaşadığı eşi hakkında bugüne kadar dokuz defa tenkil kararı aldırdığını ve bu kararların hepsinin ülkü dosyasına girmesini istek etti. Murafaa heyeti olayı gören tanıkları dinledikten bilahare duruşmayı 29 Kasım tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında avukat Süleyman Stoper, sanığın arz vahim ceza ile cezalandırılmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Nurcan Seçer’in kardeşi Ömer Kılıç ise “Kardeşimi katleden bu canavara yer yavaş ceza verilmesini istiyorum” dedi. Adliye önünde Nurcan Seçer’in yakınları ise resmini elinden bırakmadı. – BURDUR

Share: